Śpij naturalnie! Czyli dlaczego warto postarać się o lepszą jakość snu?

W ciągu ostatniej dekady, coraz więcej rodzin przeszło na bardziej naturalny tryb życia, ustalają też nowe priorytety w oparciu o budżet i środowisko. Filtrowanie wody wydaje się być najwyższym priorytetem, ponieważ jest to coś, co wszyscy konsumujemy codziennie, i oczywiście, że priorytetowo traktuje się żywność chcąc zmienić ją na prawdziwie ekologiczną, ale znalezienie naturalnych opcji jeśli chodzi o warunki spania również powinno być dość wysoko na liście.

Dlaczego uwzględnienie środowiska snu jest tak ważne?

Spędzamy z grubsza jedną trzecią naszego życia śpiąc i z tego powodu środowisko, w którym śpimy, ma całkiem duży wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Powietrze, którym oddychamy podczas snu, jest tym którym oddychamy przez jedną trzecią naszego dnia. Tkanina, z którą stykamy się podczas snu, dotykamy ją przez jedną trzecią naszego dnia. Materac, na którym śpimy, to rzecz z którą wchodzimy w interakcje przez jedną trzecią naszego dnia. Światła i dźwięki obecne podczas snu, są tymi które widzimy i słyszymy przez jedną trzecią naszego dnia.

materac HildingJest tak wiele czynników, które mogą wpłynąć na jakość snu i może zająć naprawdę dużo czasu, zanim w końcu uda się komuś rozwiązać je wszystkie. Ale kiedy w końcu się to uda wszyscy będą mogli spać naprawdę, naprawdę dobrze. Plusem jest to, że optymalizacja snu jest względnie łatwym krokiem, dzięki któremu można wspomóc swój stan zdrowia, ponieważ wymaga tylko wysiłku, kiedy dokonujemy zmiany, a po tym można po prostu spać i czerpać korzyści. Optymalizacja obszaru, w którym śpimy, powinna przynieść dodatkową korzyść w postaci poprawy jakości snu (i, miejmy nadzieję, także czasu jego trwania!), Co może mieć ogromnie dobre skutki dla ogólnego stanu zdrowia.

W rzeczywistości niektórzy eksperci podkreślają, że sen jest jednym z najważniejszych czynników zdrowia, a samo uzyskanie wysokiej jakości snu może często pomóc w problemach z:

  • hormonami

  • problemami immunologicznymi

  • wiele więcej

Zatem jeśli ktoś stara się znaleźć odpowiedź na swoje problemy zdrowotne, czasem nawet zwykła pościel greno 200×220 może zrobić najszybszą i najbardziej zauważalną różnicę.

Dlaczego warto postarać się o lepszą jakość snu?

Można naprawdę nieskończenie wiele dobrego powiedzieć na temat tkanin organicznych w odzieży i pościeli. Tkaniny syntetyczne często zawierają tworzywa sztuczne i inne chemikalia, więc nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ te plastikowe substancje chemiczne mogą zostać wchłonięte przez skórę.

Wiele pościeli jest również traktowanych chemikaliami, aby uczynić je trudnopalnymi, odpornymi na plamy lub wodę, a każda osoba nimi okryta może oddychać oparami z tych chemikaliów podczas snu.

W zależności od tego, jak dana osoba jest ubrana podczas snu, styka się z pościelą przez stosunkowo duży procent swojego dnia.

Na szczęście dobry naturalny ekologiczny komplet pościeli może przetrwać lata, a teraz dostępne są na rynku naprawdę świetne opcje. Czasem trzeba wypróbować wiele różnych opcji zanim znajdzie się te idealne dla siebie i swojej rodziny, ale naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *