Pożyczka dla bezrobotnych? To możliwe!

Czy wiesz, że nawet jeśli nie masz pracy, nadal możesz otrzymać pożyczkę? Kredytodawcy nadal będą Cię uważać za kandydata na pożyczkodawcę, gdy będziesz bezrobotny, ale bycie zatwierdzonym zależy od tego, czy udowodnisz, że możesz dokonywać regularnych płatności na czas.

Oto niektóre z kryteriów, na które pożyczający spojrzy w takim przypadku:

  • Regularne dochody: jeśli jesteś bezrobotny, musisz nadal wykazywać stały dochód lub źródło dochodu, aby dokonać wypłaty pożyczki (patrz poniżej lista alternatywnych źródeł dochodu, które będą brane pod uwagę).

  • Historia kredytowa: kredytodawcy będą chcieli zobaczyć, jak często dokonałeś płatności na czas w przeszłości i będą szukać negatywnych pozycji, które mogą pojawić się w raporcie kredytowym.

  • Ocena kredytowa: utrzymanie dobrego wyniku kredytowego może pomóc w sytuacji takiej jak ta, gdy jesteś bezrobotny, ale potrzebujesz pożyczki, która pomoże Ci finansowo.

Czy mogę zakwalifikować się do pożyczki o alternatywnym dochodzie?

Portal o finansach osobistych Abc PożyczkiTak, możesz kwalifikować się do pożyczki, jeśli możesz wykazać, że masz jakiś alternatywny dochód lub inne formy dochodów, które udowodniły, że możesz dokonywać miesięcznych płatności.

Ponieważ jesteś bezrobotny, pożyczkodawcy będą chcieli przejrzeć swoją dokumentację finansową, aby zweryfikować źródło dochodu. Inne formy dochodów, które mogą być zaakceptowane przez pożyczkodawcę, obejmują:

  • Dochód z ubezpieczenia społecznego

  • Fundusz emerytalny

  • Renta rządowa

Co powinienem wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki?

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki, jest to, że musisz ją spłacić. To właśnie rozważają kredytodawcy podczas przeglądu wniosku o pożyczkę. To, czy uważają, że możesz dokonać płatności, zależy od tego, ile masz zamiaru pożyczyć i jaki rodzaj dochodu możesz pokazać, ponieważ jesteś bezrobotny nawet Szybkie chwilówki przez Internet – całkowicie za darmo mogą być poza zasięgiem.

Kredytodawcy mogą mieć różne opcje lub wymagania, jeśli jesteś bezrobotny, więc upewnij się, że sprawdziłeś ich stronę internetową lub zapytałeś o to przed złożeniem wniosku. Niektóre wymagania obejmują:

  • Krótsza długość pożyczki, co oznacza szybsze zwrócenie pieniędzy.

  • Wyższa stopa procentowa, co oznacza, że ​​możesz zapłacić więcej w ramach odsetek.

  •   Automatyczne płatności potrącane z twojego konta bankowego.

Co, jeśli mam zły rating kredyt?

Jeśli masz zły wynik kredytowy lub złą historię kredytową, możesz nie kwalifikować się do pożyczki. Mimo to, ludzie ze złą historią kredytową lub niskim wynikiem kredytowym mogą nadal kwalifikować się do pożyczki – ale konkretne wymagania lub limity kredytowe mogą być nałożone, a stopy procentowe będą jeszcze wyższe.

Pamiętaj, że brak pracy może mieć wpływ na twoje finanse, gdy próbujesz znaleźć inną pracę i dbasz o swoje wydatki. Posiadanie dobrego planu zarządzania pieniędzmi może mieć ogromne znaczenie podczas przechodzenia przez ten trudny okres. Pomyśl o tym, już teraz – nawet gdy masz pracę, aby mieć zawsze w zanadrzu jakiś plan awaryjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *