Leasing samochodu w walucie obcej – ciekawe oferty w Szczecinie

Leasing samochodów od wielu lat jest popularną formą zakupu auta czy korzystania z niego przez długi czas. To dobra opcja w szczególności dla przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować własnych środków w zakup, a także nie chcą brać kredytu bankowego. Obniża on bowiem zdolność finansową danej firmy.

Z oferty leasingu samochodów najczęściej korzystają przedsiębiorcy, dużo rzadziej natomiast osoby prywatne. Dla firmy leasing daje bowiem sporo korzyści. Raty leasingowe można sobie wrzucić w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu wypożyczenie samochodu, a następnie jego zakup będą sporo tańsze. Trzeba bowiem pamiętać, że leasing umożliwia wykupienie samochodu po zakończeniu umowy leasingowej. Opłacone wcześniej raty leasingowe wchodzą natomiast w skład opłaconego kapitału. Po zakończeniu umowy należy więc wpłacić o wiele mniejszą kwotę niż gdybyśmy kupowali auto za gotówkę.

Rozejrzyj się wśród lokalnych firm leasingowych

Jeśli mieszkasz w Szczecinie, bez problemu znajdziesz sporo firm, które udzielają leasingu samochodowego na bardzo korzystnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać, aby na początku bardzo dobrze poznać rynek i tematykę leasingu. To dobra rada szczególnie dla osób początkujących, które nie mają zbyt dużej wiedzy, a chcą skorzystać z opcji finansowania leasingowego. Jeśli nie mamy żadnej wiedzy na temat takiej formy finansowania, możemy podjąć złą decyzję, której skutkiem będzie opłacanie przez wiele lat niekorzystnych rat leasingowych. Warto więc wyjść z założenia, że najpierw wiedza, a dopiero później działanie. Co więcej, dobrze jest również porównać różne oferty, gdyż w przypadku jednego i konkretnego modelu czy typu samochodu, opłaty leasingowe w różnych firmach mogą się sporo różnić. Ciekawą ofertę leasingu dobrej jakości samochodów w konkurencyjnych cenach można znaleźć na https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/wynajem-dlugoterminowy-a-leasing/. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy klient bez problemu odnajdzie takie auto, które spełni wszystkie jego potrzeby, a raty leasingowe będą na miarę jego możliwości finansowych.

Dla kogo korzystny leasing walutowy?

Wielu mieszkańców Szczecina i okolic, ze względu na bliskość zachodniej granicy, decyduje się na pracę w Niemczech lub w innych europejskich krajach. W takiej sytuacji, gdy zarabiamy w euro, a nie w złotówkach, warto rozważyć leasing walutowy, który może być korzystniejszy niż leasing w złotówkach. Koszty comiesięcznego przewalutowania mogą być bowiem dosyć wysokie, co więcej, sporo możemy tracić na różnicach kursowych, jeśli zarabiamy w jednej walucie, a leasing bierzemy w innej. Dobra zasadą jest więc branie auta w leasing w takiej walucie, w jakiej zarabiamy. Ta zasada działa i dobrze się sprawdza w przypadku kredytów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *