Na jakiej uczelni studiować informatykę w Poznaniu?

W Poznaniu jest ogromna ilość uczelni do wyboru, jeśli chodzi o studia informatyczne. Całe szczęście są pewne kroki, które możesz podjąć, by zawęzić opcje. Czytanie naszego przewodnika – to dobry początek. Ale co dalej?

1. Badania online

Zdecydowana warto zacząć od stron, takich jak www.uczelnie.pl, gdzie można szkoły filtrować według lokalizacji i kierunku – w ten prosty sposób zaznaczając Poznań i kierunek informatyka dostaniesz gotową listę propozycji. Po zawężeniu sprawdź, jakie szczegółowe informacje są dostępne na uniwersyteckich stronach internetowych. Sprawdź też ich strony na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube lub Snapchacie. Mogą prowadzić czaty internetowe z pracownikami akademickimi lub uczniami, gdzie możesz zadawać pytania. To bardzo cenne źródło informacji.

2. Rozważ strukturę nauczania

Dowiedz się, w jaki sposób będziesz nauczany i oceniany, na przykład, czy dana uczelnia stawia na wiele egzaminów, czy jest raczej zwolennikiem pracy indywidualnej czy pracy grupowej, a także jaka jest spodziewana treść programów – i czy pokrywa się z Twoimi celami zawodowymi. To ważne, wielu studentów żałuje, że nie zaglądało wcześniej na te aspekty, zanim trafiło na uniwersytet. Można mieć szczęście i trafić na kurs pokrywający się z zainteresowaniami, ale nie zawsze tak jest.

3. Skorzystaj z dni otwartych uczelni

Zawsze warto odwiedzić uniwersytet. Zdecydowanie zaleca się, aby ostateczna decyzja została podjęta w oparciu o to, jak się czujesz na uczelni. Tutaj większość absolwentów sugeruje, aby uczniowie poszli na wybraną uczelnię co najmniej dwa razy (jeśli możesz sobie pozwolić na koszty podróży) by spędzić tam jak najwięcej czasu. Poznańskie uniwersytety często organizują dni otwarte, także miej rękę na pulsie, zaplanuj z wyprzedzeniem, aby niczego nie przegapić. Kiedy już tam będziesz, porozmawiaj z jak największą liczbą osób, odwiedź miasteczko studenckie i sam uniwersytet. Jeśli możesz, sprowadź kogoś ze sobą by wyraził drugą opinię. Najlepiej kogoś, kto nie będzie tak podekscytowany jak Ty całym zajściem.

4. Zadawaj pytania

Zapytaj pracowników i studentów o ich opinie i zapytaj ich, co według nich jest dobre. Zapytaj o życie poza uniwersytetem, o to czy po zakończeniu tych studiów informatycznych można liczyć na dobrą pracę. Na przykład możesz zapytać, co teraz robią absolwenci wybranej uczelni.

5. Pomyśl o lokalizacji

Zastanów się, gdzie znajduje się uniwersytet i jakie jest oferowane zakwaterowanie. Jak drogi jest ten obszar? A może wolisz tętniące życiem miasto lub spokojniejszy wiejski kampus?

6. Spójrz poza wykłady

Najprawdopodobniej będziesz mieszkać na uniwersytecie przez co najmniej trzy lata, więc dowiedz się, co jest oferowane poza programem nauczania. Jeśli uniwersytet nie oferuje społeczeństwu, czegoś czym jesteś zainteresowany – zawsze możesz sam to zorganizować, więc nie powinno to być problemem.

Dobry początek na rozeznanie to Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy też Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej.

One thought on “Na jakiej uczelni studiować informatykę w Poznaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *