Kursy żeglarskie dla młodzieży

Szkoła żeglarstwa PuntoVita zaprasza na rejsy i szkolenia żeglarskie dla młodzieży. U nas nauczysz się wszystkiego co potrzebne do uzyskania patentu żeglarskiego i samodzielnego prowadzenia jachtu. Nasi instruktorzy w przystępny sposób wprowadzą każdego w tajniki żeglarstwa od podstaw. Dołącz do naszej załogi i zdobądź uprawnienia żeglarskie.

Jak zostać żeglarzem? Podpowiadamy!

Od czego zacząć przygodę z żeglarstwem? Najlepiej od wyboru dobrej szkoły żeglarstwa. Na rynku pojawia się coraz więcej firm organizujących szkolenia żeglarskie, czym kierować się przy wyborze szkoły? Pod uwagę należy wziąć kilka czynników.

Przede wszystkim w jaki sposób dobierane są załogi. Umieszczenie w jednej załodze 12-latków oraz 17-latków nie będzie raczej dobrym pomysłem. Żadna z osób nie będzie się czuła komfortowo w takiej sytuacji. Dlatego należy sprawdzić w jaki sposób dzielone są grupy wiekowe, tak aby uczestnik trafił do grupy swoich rówieśników.

Zobacz propozycję kursów żeglarskich dla młodzieży na sezon 2020: https://puntovita.pl/kursy-zeglarskie-dla-mlodziezy/

http://kalkulatorubezpieczen.net.plJednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze szkoły żeglarskiej są jej uprawnienia. Organizator rejsu powinien posiadać stosowne uprawnienia do prowadzenia rejsów szkoleniowych z nieletnimi uczestnikami, które są regulowane polskim prawem. Pierwsze, co należy sprawdzić to, czy firma jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i posiada certyfikat ubezpieczenia turystcznego. Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, jak długo firma jest na rynku i jakiego rodzaje rejsów organizuje.

W dobie Internetu łatwo również dotrzeć do opinii o danej firmie. Warto przejrzeć portale społecznościowe, fora internetowe i stronę organizatora rejsu i przyjrzeć się opiniom wystawionym przez klientów. Przejrzeć warto również galerię zdjęć. Jeśli jest ona obszerna i przedstawia zdjęcia kursantów z różnych obozów to dobrze świadczy o organizatorze.

Kiedy wybierzemy już odpowiednią szkołę żeglarstwa, wystarczy zapisać się na jeden z rejsów. W zależności od tego, czy chcemy uzyskać patent żeglarski czy po prostu spróbować swoich sił na jachcie wybierzemy odpowiedni rodzaj rejsu. Rejsy turystyczne to dobre rozwiązanie dla osób pragnących sprawdzić swoje siły na pokładzie. Jeśli jednak wiążemy z żeglarstwem plany na dłuższy czas i chcemy w przyszłości samodzielnie poprowadzić jacht warto wybrać szkolenie żeglarskie na którym zdobędziemy uprawnienia. Jeśli w ofercie organizatora znajdują się również nietypowe rejsy wykraczające poza standardowa ofertę to też dobry znak, oznacza to, że firma profesjonalnie podchodzi do tematu i w pełni angażuje się w przygotowywanie rejsów odpowiadając na potrzeby swoich przyszłych klientów.

 

Od teorii do praktyki… My wiemy jak zarazić pasją do żeglarstwa!

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zajmuje się organizacją kursów, rejsów oraz szkoleń żeglarskich dla młodzieży od kilkunastu lat. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu kursów i szkoleń oraz w przygotowaniu uczestników do egzaminu na patent żeglarski. Nasi instruktorzy to ludzie z pasją, którzy potrafią skutecznie i na długo „zarazić” żeglarstwem.

Mazurskie jeziora to bardzo dobre miejsce na naukę żeglarstwa. Szlak Wielkich Jezior jest bardzo duży i bez problemu można bezpiecznie ćwiczyć na nim wszelakie manewry. Na szkoleniach żeglarskich załogi liczą po 5-6 osób, co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Od podstaw załoganci przyswajają umiejętności żeglarskie, manewry ćwiczone są wielokrotnie tak, aby każdy wykonywał je swobodnie i automatycznie. Nasze kursy obejmują również szkolenie teoretyczne. Organizowane są wykłady z takich działów jak ratownictwo, teoria żeglowania, meteorologia i wiele innych.

Co po kursie na patent żeglarski?

Posiadasz już patent żeglarski, co dalej? Uprawnienia te pozwalają na wypożyczenie jachtu i samodzielne prowadzenie go. Jeśli jednak nie czujesz się na tyle pewnie, aby samodzielnie żeglować warto wybrać się na rejsy turystyczne, na których doszlifujesz swoje umiejętności żeglarskie. Jeśli jednak masz już doświadczenie w samodzielnym pływaniu i chcesz rozwinąć swoje umiejętności oraz zdobyć kolejne uprawnienia możesz zapisać się na szkolenie na jachtowego sternika morskiego. Takie uprawnienie pozwoli nam na żeglowanie po morzu. Jeśli żeglarstwo pochłonęło Cię na tyle, że chcesz zostać instruktorem tego pięknego sportu to zapisz się na kurs instruktorski. Kilku z pracujących u nas sterników było kiedyś naszymi kursantami. Dołącz do grona naszej kadry i pomóż nam szkolić kolejnych młodych żeglarzy.

Wybierając dobry kurs żeglarski należy dobrze wybrać szkołę żeglarską. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada szeroką ofertę rejsów żeglarskich. Profesjonalnie podchodzimy do szkolenia żeglarskiego i przywiązujemy uwagę do efektywnego nauczania. Biorąc udział w naszym szkoleniu masz pewność, że egzamin na patent żeglarza jachtowego będzie już tylko formalnością.

https://mlodzinadorobku.pl/rejsy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *