Kupując odkurzacz, weź pod uwagę następujące kwestie!

Jeśli masz w domu wiele różnych rodzajów podłóg, kup odkurzacz, który wyczyści je wszystkie. Na przykład odkurzacz z twardym narzędziem do podłóg będzie idealny do czyszczenia powierzchni takich jak płytki i twarde drewno. Jeśli Ty lub ktokolwiek w Twoim domu cierpi na astmę lub alergie, koniecznie kup odkurzacz z filtrem HEPA i silnym zasysaniem.

Kup odkurzacz, który odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli na przykład cierpisz na bóle krzyża, może się okazać, że odkurzacze domowe pionowe będą wygodniejsze w użyciu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie cechy, jak pojemność i, w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych, żywotność baterii. Osoby z większymi domami skorzystają na obu tych możliwościach.

Dlaczego dwa odkurzacze mogą być lepsze niż jeden?

Odkurzacze świetnie sprawdzają się w przypadku dużych powierzchni podłogowych. Zapewniają skuteczne czyszczenie w całym domu i z łatwością usuwają większość zanieczyszczeń. Jednak w przypadku nieoczekiwanych wycieków lub niewygodnych powierzchni, takich jak schody, meble lub samochody, możesz rozważyć uzupełnienie odkurzacza o dodatkowy ręczny element.

Wszechstronność tego rodzaju rozwiązań jest idealna do szybkiego czyszczenia i trudno dostępnych miejsc. Bezprzewodowa konstrukcja pozwala również na większą mobilność w domu. Odkryj już dziś szeroką gamę opcji online i zapewnij swojemu domowi nienaganny wygląd dzięki kompletnemu czyszczeniu.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacze pionowe mają mocne silniki, dużą wydajność i zwykle są wyposażone w liczne przystawki.

-Wysokiej klasy odkurzacze pionowe zwykle oferują wszystko, co najlepsze (w tym akcesoria). Są również bardzo skuteczne w usuwaniu brudu wdeptanego do dywanów.
– Są idealne do większych domów, ponieważ zwykle mają dużą pojemność, szerokie głowice próżniowe i mocne silniki. Są jednak cięższe niż inne typy, co może stanowić problem podczas czyszczenia schodów.
-Modele z selektorem wysokości dywanu zapewniają większą wszechstronność. Ta funkcja jest szczególnie przydatna do usuwania brudu i zanieczyszczeń z twardych podłóg, takich jak płytki.

Odkurzacze cylindryczne

Odkurzacze cylindryczne są często mniejsze i bardziej kompaktowe niż modele pionowe – ale nadal mogą konkurować z większą alternatywą, jeśli chodzi o wydajność.

Lekkie i kompaktowe odkurzacze cylindryczne są zarówno łatwe do przechowywania, jak i łatwe w manewrowaniu, dzięki czemu doskonale nadają się do czyszczenia schodów, pomieszczeń na piętrze i trudno dostępnych miejsc. Odkurzacze te mają zwykle mniejsze komory na kurz niż modele stojące, więc będą wymagały bardziej regularnego opróżniania.

Odkurzacze cylindryczne zwykle bardziej polegają na zasysaniu niż na mocy czyszczącej wirujących szczotek. To sprawia, że są idealne do różnych powierzchni, od dywanów po tapicerkę i wszystko pomiędzy.

Natomiast lekkie i bezprzewodowe odkurzacze ręczne sprawiają, że prace domowe są dziecinnie proste. Jednak czas pracy i moc ssania są ograniczone w porównaniu do przewodowych modeli stojących i cylindrycznych. Modele ręczne najlepiej postrzegać jako uzupełnienie istniejącego odkurzacza i są idealne do czyszczenia na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *