Biustonosze – podstawowe rodzaje i zastosowanie

Biustonosz jest podstawowym elementem bielizny damskiej. Występuje nie tylko w wielu rozmiarach i wzorach. Biustonosze różnią się przede wszystkim rodzajem, a z rodzajem tym wiąże się cel ich przeznaczenia.

Biustonosze full-cup

Biustonosz full-cup całkowicie zasłania piersi. Wyróżnia się przede wszystkim wysokim mostkiem, a także bliżej rozstawionymi, szerokimi ramiączkami. Po bokach często mają boczne wzmocnienia, dzięki którym biustonosz zbiera biust i podnosi go. Miseczki są miękkie, półusztywniane albo usztywniane. Są wygodne, ale nie nadają się do bluzek i sukienek z głębokim dekoltem. Jeżeli szukasz modelu idealnego dla siebie koniecznie sprawdź ofertę https://www.e-swiatbielizny.pl/biustonosze-c-1.html.  

Biustonosze miękkie soft

Biustonosze te są szyte z koronek, haftów, bawełny albo mikrowłókna. Mają miękkie miseczki, dzięki czemu dopasowują się do kształtu piersi. Biustonosze bez fiszbin są najczęściej wybierane przez młode kobiety i do spania. Biustonosze z fiszbinami poleca się kobietom z większym biustem.

Biustonosze półusztywniane

Biustonosze półusztywniane dobrze podkreślają biust, zarówno duży, jak i średni. Dół miseczki jest usztywniany, wykonany z gąbki lun pianki gorseciarskiej. Góra jest miękka, wykonana z koronki. Biustonosz ten ładnie zbiera i modeluje piersi. Sprawdzą się przede wszystkim pod sukienkami.

Biustonosze push up

Biustonosze push up stwarzają wrażenie większego i pełniejszego biustu. To dobry wybór w przypadku małych i średnich piersi. Miseczki są sztywne i wykonane z pianki gorseciarskiej lub gąbeczki. W miseczkach znajdują się kieszonki na wkładki podnoszące i optycznie powiększające piersi. Mostek w tym modelu jest obniżony. Te biustonosze można nosić do wszystkiego.

Biustonosze usztywniane

Biustonosze usztywniane mają miseczki z gąbki lub pianki gorseciarskiej, obszyte satyną, tiulem, siateczką albo koronką. Podtrzymują, kształtują i podnoszą biust. Poleca się je w przypadku małego i większego biustu.

Biustonosze półusztywniane

Biustonosze półusztywniane zakrywają piersi od dołu. Wyraźnie je eksponują dzięki miseczkom, które są poziome i niższe u góry. Miseczki mogą być miękkie lub usztywniane. To dobry wybór w przypadku małego i średniego biustu. Nadają się do ubrań z głębokim dekoltem. Więcej o odpowiednim doborze tego i innych modeli dowiesz się z artykułu https://www.e-swiatbielizny.pl/jak-dobrze-dobrac-biustonosz-n-8.html.

Biustonosze plunge

Biustonosze plunge charakteryzują się dużym odcięciem między piersiami. Mogą być usztywniane lub miękkie. Biustonosze te nadają się do małych i średnich biustów. Świetnie nadają się do ubrań z dekoltem w szpic.

Biustonosze bardotka

Biustonosze bardotka, mogą być noszone bez ramiączek. Mają usztywniane miseczki. Wyróżniają się wyższym mostkiem i pionowymi fiszbinami bocznymi. To dobry wybór do letnich sukienek i bluzek bez ramiączek czy z cienkimi ramiączkami.

Biustonosze balkonetka

W biustonoszu balkonetka piersi są zakrywane w części ¾. Miseczki są dzielone zwykle na 3 części i są wykonane z różnych materiałów. Mogą być usztywniane lub miękkie. Biustonosze te zaleca się do niezbyt głębokich dekoltów.

Powyżej wymienione, to najpopularniejsze biustonosze, najczęściej wybierane przez kobiety w różnym wieku. Na rynku dostępne są jednak także między innymi biustonosze do karmienia oraz biustonosze samonośne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *