Jędrna skóra- jak o nią zadbać?

Zadbane, piękne ciało i jędrna skóra są marzeniem wielu pań. Dzięki temu czujemy się pewniejsze siebie, chętnie odsłaniamy brzuch i nogi. Nie bez powodu psychologowie mówią, że im lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz. Mogłoby się wydawać, że dbanie o ciało wymaga wielu wyrzeczeń i nakładu pracy. Okazuje się jednak, że kluczem do osiągnięcia pięknej sylwetki jest regularność w działaniu. 

Dieta i zdrowe nawyki

Dbanie o ciało trzeba rozpocząć od środka. Ważna jest przede wszystkim zmiana diety. Menu powinno składać się z pełnowartościowych posiłków, dostarczających organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Należy wycofać z diety żywność wysokoprztworzoną, składniki zawierające barwniki, konserwanty oraz wysoką ilość cukrów. Takie produkty powinny zastąpić warzywa, owoce z niskim IG, pełnowartościowe kasze. Nie trzeba głodować, by zrzucić zbędne kilogramy czy poprawić kondycję skóry. Ważne jest, by ograniczyć produkty mające negatywny wpływ na nasz organizm.  

Zabiegi kosmetyczne na piękną skórę

Bardzo dobrymi wspomagaczami w walce o poprawę kondycji skóry są zabiegi kosmetyczne. Przykładem może być urządzenie wyszczuplające, które wykonuje kompleksową kawitację ultradźwiękową, rozbijając komórki tłuszczowe w różnych partiach ciała (twarz, nogi, brzuch, ręce). Zabieg pomaga pozbyć się cellulitu, ujędrnia i wygładza skórę. Dostępny jest on w wielu salonach kosmetycznych.  

Gabinety oferujące zabiegi na ciało, chcą proponować swoim klientom jak najwięcej możliwości. Nic dziwnego, że bardzo popularnym urządzeniem stał się kombajn kosmetyczny, który łączy w sobie funkcjonalność kilku maszyn. Zakres pracy urządzenia zależy od modelu. Na kombajnie kosmetycznym można np. wykonać dermabrazję i peeling kawitacyjny, wersje premium zawierają takie funkcje jak: aromaterapię, galwanizację, jonoforezę i ultradźwięki. Wybierając salon kosmetyczny, warto sprawdzić czy używa się w nim kombajnu kosmetycznego. Urządzenie jest sprzętem najwyższej jakości, które pozwala wykonywać bezpieczne i efektywne zabiegi.    

Ruch i uprawianie sportu

Dla zachowania jędrnego ciała bardzo ważne są regularne ćwiczenia. Ruch przyspiesza metabolizm i krążenie krwi. Kilkunastominutowy trening pobudza ciało i daje nam energię. Znajdź aktywność fizyczną, która będzie motywacją do działania. Bardzo dobrymi sportami są: pływanie, bieganie, jazda na rowerze, treningi siłowe i fitness. Uruchamiają one wiele partii mięśniowych i pozwalają się zmęczyć. Jeśli jesteś osobą początkującą rozpocznij od delikatnych ćwiczeń, spacerów, truchtów i lekkiego biegu. Nie należy od razu decydować się na mocne, siłowe treningi. Ciało musi przyzwyczaić się do wysiłku. Z czasem można zwiększać intensywność i długość ćwiczeń.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *