Zmarszczki – czy naprawdę nie można ich uniknąć?

Codzienne czynności, takie jak uśmiechanie się, śmiech i marszczenie brwi, mogą przyczyniać się do powstawania zmarszczek na czole. Nawet jeśli ludzie mogą próbować być pozbawiony emocji – nasza mimika ostatecznie pozostawi na naszej skórze drobne linie i zmarszczki.

Zmarszczki – to nieuniknione.

A wraz z wiekiem nasze rezerwy kolagenu wyczerpują się, co sprawia, że ​​nasza skóra jest mniej sprężysta i elastyczna. Przyczynia się to również do powstawania zmarszczek na czole i ogólnie zmarszczek. Aby uniknąć konieczności poddawania się operacjom i zabiegom korekcyjnym po czterdziestce lub późnej dorosłości, ważne jest, aby zacząć dbać o skórę, gdy jesteś jeszcze młoda. Najlepszym sposobem na wygraną będzie stosowanie programu pielęgnacji skóry, który zrekompensuje naturalne skutki starzenia się skóry, a potem wypełnianie zmarszczek Warszawa nie będzie aż tak kosztowne.

Zmarszczki na czole

Czoło jest pierwszym obszarem twarzy osoby, na którym zaczynają pojawiać się zmarszczki. Czoło bardzo różni się od innych obszarów naszego ciała, co powoduje, że najpierw się marszczy. Pod czołem nie ma tłuszczu, podczas gdy reszta twarzy ma złogi tłuszczu, które pomagają zapobiegać zmarszczkom. Inną przyczyną zmarszczek jest zbyt duża ekspozycja na słońce.

Czoło jest mocno nasłonecznione, więc jest bardziej podatne na zmarszczki. Wiele osób, które często się opalają lub spędzają dużo czasu na słońcu, zobaczy zmarszczki tworzące się już po dwudziestce. Nasze twarze są oknem na nasze uczucia. Kiedy ludzie wyrażają swoje emocje, poruszają twarzą i czołem. Ten ciągły ruch w dużym stopniu przyczynia się do powstawania zmarszczek na czole. Mimika i emocje prowadzą do zmarszczek

Przyczyny zmarszczek

Przyczyny powstawania zmarszczek mogą się różnić w zależności od osoby. Każde ciało jest inne, w ciągu dnia będą wybierać różne czynności, a ostatecznie powody powstawania zmarszczek będą inne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją pewne główne powody, dla których na ciele pojawiają się zmarszczki. Ekspozycja na słońce, ruchy twarzy, starzenie się i wolne rodniki.

Ekspozycja na słońce

Ekspozycja na słońce może przyspieszyć wysychanie skóry. Promienie UV uszkadzają komórki skóry i niszczą kolagen. Osoby, które częściej przebywają na słońcu, widzą więcej przedwczesnych oznak starzenia w porównaniu z osobami, które tego nie robią. Im więcej się opala, tym bardziej prawdopodobne jest, że u danej osoby pojawią się zmarszczki.

Alternatywą dla opalania się bez konieczności opalania jest użycie samoopalacza. Unikanie słońca to klucz do nawilżenia i gładkości skóry.

Ruchy twarzy

Poruszanie się twarzą to ogromna przyczyna powstawania zmarszczek. Gdy osoba porusza twarzą, pomaga rozwijać i pogłębiać zmarszczki na czole. Trudno nie poruszać czołem przy jakimkolwiek wyrazie twarzy.

Gdy ludzie są narażeni na działanie promieni słonecznych i starzeją się, ich ciała tracą kolagen i elastynę. Te dwie właściwości sprawiają, że skóra pozostaje gładka i zachowuje swój pierwotny kształt po ruchu twarzy. Gdy ciało traci te właściwości, ulega uszkodzeniom, a te powtarzające się ruchy twarzy pojawiają się, pojawia się więcej zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *