Zlecenie na sesje ślubną za granicą – przyjąć je?

Wielu fotografów ślubnych marzy o tym, aby zostać zatrudnionym do fotografowania ślubów za granicą – na tropikalnej plaży lub w romantycznym, historycznym europejskim mieście. Wydaje się, że jest to idealna ucieczka od nudnej rutyny ślubów robionych w anonimowym miejscu w Twoim rodzinnym mieście.

Zanim jednak powiesz „tak” temu spektakularnemu lotowi weselnemu na Tahiti, należy wziąć pod uwagę pewne praktyczne względy.

Lokalizacja

Przeprowadź badania dotyczące miejsca ślubu. Znajdź odpowiedzi na te pytania:

– Jak długo to zajmie?

– Czy będę musiał zmienić samoloty lub pociągi albo wynająć samochód?

– Czy mogę pozostać w tym samym hotelu co klienci, czy będę musiał zostać gdzie indziej?

– Jeśli nie jestem w tym samym hotelu, gdzie to jest i jak daleko?

– Jaki jest klimat Czy jest gorąco, zimno, wilgotno, zakurzony, piaszczysty, mokry czy suchy?

– Jaki to będzie sezon? Czy istnieją zagrożenia pogodowe, takie jak huragany?

Szczególnie czas podróży jest często niedoceniany. Loty można łatwo opóźnić lub odwołać, więc musisz dać wystarczająco dużo czasu, aby zapewnić sobie przylot, nawet jeśli występują opóźnienia. A jeśli podróżujesz przez strefy czasowe, możesz mieć wpływ na opóźnienie odrzutowe, więc pewien czas aklimatyzacji przed pracą może być wskazany.

Zasadniczo najlepiej jest zorganizować własną podróż i obciążyć klienta kosztami. Jeśli dokonają rezerwacji, mogą nie wziąć pod uwagę wyżej wymienionych czynników – i prawdopodobnie wybiorą najtańszą kombinację lotów, co oznacza, że ​​musisz podróżować w nieodpowiednich godzinach w niedrogiej linii lotniczej!

W przypadku linii lotniczych ważne jest, aby dokładnie sprawdzać limity bagażu i ceny. Wszystkie linie lotnicze ograniczają obecnie bezpłatne limity bagażu, a tanie linie lotnicze często mają drakońskie ograniczenia dotyczące zarówno bagażu rejestrowanego, jak i bagażowego. Czasami taniej jest kupić droższy bilet w dużej linii lotniczej niż latać z budżetowym przewoźnikiem i płacić opłaty za bagaż.

Jeśli miejsce docelowe jest bardzo odległe, może się okazać, że ostatnia część trasy musi odbyć się w małym samolocie – nie zakładaj, że transatlantycki limit bagażu będzie obowiązywał na wszystkich etapach podróży.

Czy to jest legalne?

W podnieceniu rezerwowaniem ślubu w odległym raju nie zakładaj, że możesz po prostu wskoczyć do samolotu i udać się do pracy w czyimś kraju. Nawet jeśli klient przekazał Ci wynagrodzenie w kraju, może się okazać, że sesja ślubna za granicą w kraju docelowym jest nielegalna. Sprawdź to. Wiele narodów ogranicza się do tego, co postrzegają jako nielegalnych zagranicznych pracowników, a po nieprzyjemnym przywitaniu przez urzędników imigracyjnych może nastąpić deportacja na następny samolot. Nie tylko to, ale możesz zostać zakazany wjazd do tego kraju w przyszłości.

Jeśli w ogóle nie masz pewności co do legalności pracy w danym kraju, lepiej odmówić pracy i skierować ją do lokalnego fotografa w tym kraju. Tym samym nie będziesz narażać się na wiele problemów prawnych i bardzo zdenerwowanego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *