Zdrowa i ekologiczna żywność – gdzie kupić?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co wkłada na talerz. Nie ma się czemu dziwić, przecież od tego, co jemy zależy zdrowie i samopoczucie nasze, a także naszych bliskich. Zdrowa żywność jest więc niezbędna. Jak więc zdecydować co powinno być częścią naszej diety, a co powinniśmy odrzucić?

Definicja zdrowej żywności mówi, że „jest to jedzenie naturalne, bez środków konserwujących i ulepszających. Taka żywność jest produkowana metodami tradycyjnymi i pochodzi z upraw ekologicznych”. Dzięki takiej uprawie nasza żywność będzie pozbawiona konserwantów, a także substancji chemicznych które: ulepszają cechy funkcjonalne produktów, zwiększają efektywność produkcji oraz atrakcyjność produktu, a także ograniczają zmiany jakościowe np. zmiany smaku, konsystencji lub barwy.

Gdzie po zdrową żywność?

Bardzo istotne jest to, gdzie robimy zakupy. Zdanie się na same wielkopowierzchniowe supermarkety z pewnością zapewni nam komfort oraz wygodę, wszystko przecież można kupić w jednym miejscu. Jednak niestety nie zawsze wygoda ta idzie w parze z jakością zakupionych produktów. Niestety towary nabyte w marketach często są produkowane na ilość, nie na jakość a kolorowe opakowania zachęcają nas do kupna niekiedy bezwartościowej zawartości. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich produktów, jednak warto zwrócić uwagę na to, co i gdzie kupujemy. Bardzo ciekawą alternatywę stanowią sklepy ze zdrową żywnością. Niestety miejsca takie wydają się słabo dostępne, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Na szczęście żyjemy w dobie zakupów internetowych, dzięki czemu możemy zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jeśli to możliwe osobiście odwiedzić sklep ze zdrową żywnością. Dzięki czemu upewnimy się, że zakupiona żywność jest najlepszej jakości, a także wspomożemy lokalny biznes.

Teraz nasuwa się pytanie; jak rozpoznać czy zakupione jedzenie jest rzeczywiście zdrowe? Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy produkt przez nas wybrany należy do grupy żywności certyfikowanej. Takiej informacji może udzielić nam personel sklepu, jednak warto zapamiętać, że ekologiczna żywność pochodząca z Unii Europejskiej, posiada logo, na którym widnieje połączenie flagi europejskiej oraz listka. Certyfikat taki upewni nas, że produkt pozbawiony jest pestycydów, substancji chemicznych, hormonów wzrostu, antybiotyków oraz GMO.
Zdrowie nasze oraz naszych najbliższych jest najważniejsze, dlatego koniecznie musimy zwracać uwagę na naszą dietę, a także jakość spożywanych przez nas produktów. Dostarczając organizmowi żywność uprawianą metodami ekologicznymi, zagwarantujemy niezbędne składniki służące naszemu zdrowiu.

Zdrowa żywnosć Lublin
https://staropolskagaleriasmaku.pl/
ul. Krakowskie Przedmieście 41/1,
20- 076 Lublin
tel. 81 532 49 00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *