Zbliżają się ferie zimowe – o czym warto pomyśleć już teraz?

Przed feriami zimowymi wiele osób poszukuje ciekawych wyjazdów w góry, możliwości spędzenia czasu aktywnie na stoku i zrelaksowania się w zimowej scenerii. Przed wyjazdem na zimowe wakacje warto jednak zadbać o wykupienie dobrego pakietu ubezpieczenia. Muszą o tym pamiętać w szczególności zapaleni narciarze, snowboardziści oraz miłośnicy innych zimowych sportów.

Sporty zimowe pod wieloma względami są bardziej ryzykowne niż te, które uprawiamy w sezonie letnim. Złamane kończyny najczęściej są wynikiem wypadków na nartach, łyżwach, sankach lub w trakcie innych zimowych szaleństw. Warto pamiętać, że złamana noga czy ręka mogą na długo wyłączyć nas z normalnego funkcjonowania, a także wymagają długiego leczenia i rehabilitacji. Przed wyjazdem dobrze jest więc pomyśleć o profesjonalnym ubezpieczeniu dla narciarzy, które jest dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika szusowania na stokach.

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach narciarskich

Wypadki na stokach oraz bardzo często zdarzają się pod wpływem alkoholu. Po wypiciu procentów narciarze nie powinni co prawda zakładać nart, jednak w rzeczywistości bywa inaczej. W odróżnieniu jednak od ubezpieczeń samochodowych, ubezpieczenia narciarskie dopuszczają bycie pod wpływem w trakcie zdarzenia, a i tak odszkodowanie zostanie wypłacone. Niektórzy ubezpieczyciele nie ustalają nawet limitu poziomu alkoholu we krwi, inni natomiast ustalają go na mniej więcej 0,5 promila. Oczywiście, takie polisy również mają swoje wyłączenia, które dotyczą przede wszystkim zdarzeń zaliczających się do kategorii przestępstwa, wykroczenia czy rażące zaniedbania. Na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/klauzula-alkoholowa-w-ubezpieczeniach-narciarskich-na-czym-polega/ można znaleźć sporo informacji na temat ubezpieczeń dla narciarzy, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie znaleźć taką polisę, która w stu procentach będzie spełniała oczekiwania osób uwielbiających szusowanie po stokach.

Poszukiwania polisy rozpocznij dużo wcześniej

Kupno polisy dla narciarzy nie jest wcale taką oczywistą kwestią, nie należy wiec zostawiać jej na ostatnia chwilę na kilka dni przed wyjazdem. Warto zadbać o zapoznanie się z ofertą różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Nawet, jeśli w poprzednim sezonie narciarskim korzystaliśmy z oferty konkretnego ubezpieczyciela, nie oznacza to, że w tym sezonie również jego polisa będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobrą i sprawdzoną metodą jest korzystanie z rankingów ubezpieczeń i różnego rodzaju porównywarek. Dzięki temu w jednym miejscu można znaleźć informacje o wielu różnych polisach, sprawdzić nie tylko ich ceny, ale również parametry. Pamiętajmy bowiem, że nie tylko cena polisy jest ważna, ale również ogólne warunki ubezpieczenia i kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa. Nie szukajmy najtańszych polis, ale przede wszystkim skupiajmy się na tym, co oferują.

Polecamy:
Kto może dziedziczyć środki z polisy na życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *