Zatem – która antena jest dla Ciebie odpowiednia?

Szukasz prostego rozwiązania, aby odciąć przewód i pożegnać się z miesięcznymi rachunkami za telewizję kablową? Być może jesteś zainteresowany dodaniem telewizora do drugiej lokalizacji i nie możesz znieść kablowego potwora i chcesz wiedzieć czym jest i jak działa multiroom? Antena telewizyjna to szybkie i łatwe rozwiązanie darmowej telewizji, ale która antena jest dla Ciebie odpowiednia? Tutaj przedstawiamy zalety anten telewizyjnych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Anteny telewizyjne wewnętrzne

Wewnętrzna antena telewizyjna może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli mieszkasz w pobliżu wież telewizyjnych. Są również doskonałym rozwiązaniem dla osób mieszkających w miastach czy mieszkaniach, gdzie montaż anteny zewnętrznej po prostu nie wchodzi w grę. Są małe, mocne i można je dyskretnie umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Tradycyjne wewnętrzne anteny dipolowe – nie do końca są odpowiednie dzisiaj, ponieważ są dostrojone do stacji VHF, podczas gdy większość sygnałów jest teraz transmitowana przez UHF.

Podczas instalacji anteny wewnętrznej będą materiały budowlane – cegła, drewno, sztukateria lub metal – utrudniające lub zakłócające sygnał cyfrowy. Nawet urządzenia gospodarstwa domowego – lodówki, komputery i telefony – mogą wpływać na sygnał. Aby przezwyciężyć utratę sygnału, zalecamy zmianę ustawienia anteny w kilku miejscach w pomieszczeniu – najlepiej w pobliżu okna skierowanego w stronę lokalnych wież nadawczych – w celu znalezienia najlepszej pozycji dla silnego, czystego sygnału.

Zewnętrzne anteny telewizyjne

Tam, gdzie instalacja jest możliwa, zewnętrzna antena telewizyjna zapewni najlepszą możliwość odbioru sygnałów telewizyjnych. Zewnętrzne anteny telewizyjne są tradycyjnie montowane na dachu i mają lepszą linię lokalizacji do wież nadawczych, z mniejszą liczbą przeszkód – drzewami, budynkami, ścianami lub pokryciami dachowymi – i mają wyraźną przewagę nad antenami wewnętrznymi i na poddaszu.

Jeśli mieszkasz daleko od wież nadawczych, to zewnętrzna antena zasięgu jest najlepszą opcją do odbioru dostępnych sygnałów. Anteny zewnętrzne można również zamontować z ziemi po bokach domu, na pokładach lub na trójnogu, jeśli nie ma dostępu do dachu. Pamiętaj, przetestuj położenie anten, skanując dostępne kanały przed wywierceniem jakichkolwiek otworów! Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj.

Jeśli masz trudności z konfiguracją, zapytaj sąsiadów, czy oni również mają problemy z odbiorem kanałów. Jeśli mają podobne problemy z konkretnym kanałem, skontaktuj się z profesjonalistami, którzy omówią tę kwestię z lokalnym nadawcą.

Anteny telewizyjne na poddaszu

Aby uzyskać najlepszą wydajność, zwykle zaleca się umieszczenie anteny telewizyjnej w najwyższym możliwym punkcie, z wyraźną linią miejsca do wież nadawczych. Oczywiście, wiele osób nadal decyduje się zainstalować swoją antenę TV na strychu ze względów estetycznych lub zgodnie z lokalnymi wytycznymi. Dodatkowo zawsze lepiej jest zamontować antenę na maszcie lub belce poprzecznej i unikać kontaktu anteny z podłogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *