Zadania dla outsourcingu HR – to warto przemyśleć dla swojego biznesu!

Czym jest outsourcing HR? Outsourcing zasobów ludzkich obejmuje zatrudnienie zewnętrznej firmy w celu ułatwienia niektórych funkcji HR, takich jak płace i powiązane rozliczenia podatkowe, świadczenia i inne zadania administracyjne.

Dlaczego warto zlecić HR? Istnieje kilka korzyści. Chociaż początkowo może wydawać się sprzeczne z intuicją, aby zewnętrzny dostawca zajmował się obszarem biznesowym tak interpersonalnym jak HR, outsourcing zasobów ludzkich z profesjonalistami takimi jak https://fast-service.com.pl/outsourcing-2/ – absolutnie nie odbiera aspektu ludzkiego.

W rzeczywistości zlecone na zewnątrz firmy HR skupiają się na zadaniach, które są administracyjne i trudne do zarządzania — takie jak prowadzenie dokładnej listy płac lub administrowanie świadczeniami — dzięki czemu możesz skupić się na swoich ludziach i prowadzeniu firmy.

Dlaczego warto rozważyć outsourcing HR?

Czy rozważałeś outsourcing HR? Jeśli Twoja firma jest nowa, być może nie. Kiedy zaczynasz swoją działalność, Twoim priorytetem jest zatrudnianie ludzi, którzy są integralną częścią tworzenia produktu i rozwoju firmy. Od inżynierów i marketerów po sprzedawców, konsultantów i tak dalej, każda nowa firma musi pełnić role, które poprawiają wyniki finansowe i rozwijają firmę.

Jednak w pewnym momencie firma rozrasta się na tyle, że potrzebuje ludzi do zajmowania się operacjami back-office firmy. Potrzebujesz kogoś odpowiedzialnego za:

• koordynację rozmów kwalifikacyjnych,
• wysyłanie listów ofertowych,
• zarządzanie administracją świadczeń,
• wiele więcej.

Problem z tą pracą polega na tym, że jest niesamowicie wielowymiarowa i może być trudno znaleźć wszystkie te umiejętności w jednej osobie. Możesz znaleźć się na zapleczu wielu osób, aby wszystko załatwić.

Outsourcing HR: koszty i korzyści

Pytanie dzisiaj brzmi, czy potrzebujesz wewnętrznego personelu HR? Kiedy zatrudnienie w dziale HR jest ważne, a kiedy warto rozważyć outsourcing HR?

Rzeczywistość jest taka, że ​​dobrze funkcjonujący dział HR (często w porozumieniu z radcą prawnym) może pomóc w zapewnieniu zgodności z przepisami, rozpracowaniu listy płac i odpowiednim zatrudnieniu wszystkich, jednocześnie zapewniając, że pracownicy czują się pod opieką i że Twoja firma utrzymuje zdrowa kultura pracy.

Jakie zadania HR można zlecić na zewnątrz?

HR obejmuje wiele obszarów, więc nie zawsze jest oczywiste, które funkcje można skutecznie zlecić na zewnątrz. Dobrym pierwszym krokiem jest określenie, jaką rolę w Twojej firmie ma odgrywać HR.

Ogólnie rzecz biorąc, dział HR zapewnia największą wartość inicjatywom strategicznym, które mają związek z budowaniem silnych zespołów roboczych, takich jak rekrutacja, zatrudnianie i rozwijanie kultury firmy. Chociaż często są oni odpowiedzialni za inne kluczowe zadania, takie jak płace i administrowanie świadczeniami, są to funkcje, które można zautomatyzować — i łatwo pozostawić zewnętrznemu dostawcy kadr i płac. Warto to dokładnie przemyśleć dla swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *