Zaburzenia erekcji – dlaczego kobiety myślą, że to ich wina?

Dzięki reklamom telewizyjnym wszystko wydaje się takie proste: nie może mieć erekcji, więc łyka pigułkę taką jak https://wwww.aptekakamagra.pl/viagra.html. Czego reklamy nie pokazują: Bolesny niepokój, jakiego może doświadczyć kobieta, gdy jej mężczyzna cierpi na zaburzenia erekcji.

Kobiety internalizują rzeczy – mają tendencję do obwiniania siebie najpierw, myśląc, że zrobiły coś złego lub że nie są już atrakcyjne dla swojego partnera. W rzeczywistości pierwszą rzeczą, o której myśli kobieta, jest to, że mężczyzna nie może mieć erekcji jest taka, że ​​to jej wina i nic nie może być dalsze od prawdy. Zaburzenia erekcji są medycznie definiowane jako niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczająco długo do odbycia stosunku płciowego. Praktycznie wszyscy mężczyźni doświadczają pewnych niepowodzeń erekcji w pewnych momentach swojego życia. Może to być wynikiem stresu, depresji, a czasem nawet bez powodu. Dla niektórych problem staje się chroniczny. Kiedy tak się dzieje, stawia się diagnozę zaburzeń erekcji.

Chociaż wiele kobiet – a także mężczyzn – nadal postrzega zaburzenia erekcji jako problem seksualny, w rzeczywistości najczęstszymi przyczynami są niezdiagnozowane schorzenia fizyczne, takie jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, a nawet najwcześniejsze stadia chorób serca. Jeszcze częściej może to być wynikiem stosowania pewnych leków stosowanych w leczeniu tych schorzeń, w szczególności niektórych leków na nadciśnienie.

Zaburzenia erekcji w związku -co się dzieje potem?

Niestety, eksperci twierdzą, że brak wiedzy na temat przyczyn zaburzeń erekcji jest często przyczyną winy kobiety, a także jej rosnącego niepokoju, a czasami nawet uczucia zranienia i złości, gdy pojawia się problem.

Większość kobiet zwykle zaczyna od zadawania pytań, które często wywołują niepokój lub ból. Może podejrzewać, że jej partner ma romans lub że po prostu nie uważa już jej za pożądaną, więc zaczyna napomykać o tych możliwościach. Często mężczyzna cierpiący na zaburzenia erekcji interpretuje jej pytania – i jej bolesną postawę – jako atak na niego, więc wycofuje się.

Następnie doświadcza tego wycofania się jako potwierdzenia, że zrobiła coś złego, więc wycofuje się jeszcze bardziej. Kiedy to robi, może pojawić się rosnący poziom lęku lub depresji, wraz z podejrzeniami dotyczącymi tego, co się z nim dzieje, a także ciągłym przekonaniem, że coś jest z nią nie tak.

Efekt końcowy: para może całkowicie przestać się komunikować – nie tylko w sypialni, ale we wszystkich aspektach swojego związku. A to, zdaniem ekspertów, może tylko pogorszyć problemy obu partnerów. Jedyną rzeczą, której kobieta nigdy nie powinna robić, jest wycofanie się, ponieważ jest to przepis na katastrofę w związku. Kiedy jeden partner się odsuwa, drugi również się wycofuje i trwa ten rodzaj relacji, w której przestajecie się dotykać, potem przestajecie rozmawiać i zanim się zorientujecie, w ogóle się nie komunikujecie, a rozwiązanie problemu może być tak jak w tej reklamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *