Za co Szczecinianie najczęściej płacą kartą? Pytamy przechodniów

Płatności bezgotówkowe są w dzisiejszych czasach tak bardzo popularne, że wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania przy płaceniu wyłącznie gotówką. Coraz więcej konsumentów decyduje się na korzystanie z kart płatniczych czy opcji płatności telefonem, gdyż są one bardziej wygodne, a także po prostu bezpieczne. Co na temat płatności bezgotówkowych sądzą mieszkańcy Szczecina i co kupują, nawet gdy nie mają przy sobie gotówki? Zapytaliśmy Szczecinian spotkanych na ulicach miasta.

Mieszkańcy Szczecina chętnie płacą kartą za wszystkie większe zakupy, robione w szczególności w dużych centrach handlowych, hipermarketach i innych punktach, gdzie wydaje się większe pieniądze. Na co dzień również chętnie korzystają z płatności bezgotówkowych. W tym przypadku często utrudnieniem jest po prostu brak możliwości zapłacenia kartą. Osoby, które są zwolennikami płatności bezgotówkowych i nie noszą przy sobie żadnych pieniędzy, płaca karta nawet za bilet na tramwaj, bułki w osiedlowym sklepiku czy za drobne usługi, jak na przykład przejazd taksówką. Nic w tym dziwnego – korzystanie z kart jest po prostu wygodne, nie trzeba nosić przy sobie dużych ilości gotówki. a to oznacza, że jej nie zgubimy ani nie zostaną nam one ukradzione. Pieniądze, które mamy na koncie w banku są po prostu bezpieczne.

Kartą zapłacisz nie tylko w sklepie

Płatności bezgotówkowe można w Szczecinie zrealizować praktycznie wszędzie. Właściciele dużych i małych firm doskonale bowiem zdają sobie sprawę, że jest to wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów. Punkty, w których można płacić jedynie gotówką są mniej popularne, gdyż dla klientów nienoszących ze sobą gotówki powodują sporo problemów i niedogodności. Jeśli ktoś choć raz będzie musiał szukać na szybko pobliskiego bankomatu lub rezygnować z zakupu, bo nie można za niego zapłacić kartą, raczej w przyszłości nie wróci już do danego sprzedawcy czy usługodawcy, gdyż będzie on mu się kojarzył z problemami podczas płatności. W dzisiejszych czasach terminale do płatności bezgotówkowych są więc obowiązkowe w przypadku każdego biznesu.

Jak znaleźć dobre terminale płatnicze?

Firmy, które chcą u siebie wprowadzić płatności bezgotówkowe, mają sporo do wyboru. Na rynku terminali płatniczych jest bowiem sporo urządzeń, wśród których bez problemu będzie można znaleźć takie, które w stu procentach będą spełniały indywidualne potrzeby i oczekiwania. Na platniczyterminal.pl można znaleźć spory wybór zaawansowanych technologicznie terminali, wśród których każdy bez problemu powinien znaleźć produkt idealny dla siebie. Poza ofertą samych urządzeń, warto również zapoznać się z ofertą operatorów, którzy realizują płatności bezgotówkowe. Takich firm jest na rynku całkiem sporo, a podpisywane z nimi umowy mogą się znacznie różnić. Jeśli do tej pory nie mieliśmy żadnej styczności z terminalami i obsługa płatności bezgotówkowych, warto dobrze poznać ofertę co najmniej kilku usługodawców, aby przekonać się, która będzie najbardziej korzystna. Korzystanie z terminali nie jest co prawda drogie, zawsze jednak jest to comiesięczny wydatek w prowadzonej działalności. Warto więc zadbać o to, by był on jak najniższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *