Za co Szczecinianie kochają kurtki pilotki?

Zaprojektowana zgodnie ze wzorem Irvin Airchute Co. z 1938 r. kurtka pilotka z owczej skóry stanowi uosobienie angielskiego bohaterstwa podczas II wojny światowej, które udziela się również Szczecinianom. Noszona nad londyńskim niebem przez angielskich pilotów myśliwców latających myśliwcami Spitfire i Hurricane w bitwach powietrznych z siłami nazistowskimi, ta kurtka bombowa zapewniała ciepło i swobodę ruchów potrzebną podczas walki.

Zwróć uwagę, że wybierając kożuch męski pilotka najlepiej wybrać w ten w postarzanym kolorze, dzięki któremu wygląda tak, jakbyś miał tę kurtkę od II wojny światowej! Co najlepsze, taka „postarzana” stylizacja nie wpłynie absolutnie na trwałość tego produktu. Skóra owcza różni się w zależności od produkcji, ale zawsze otrzymujesz to samo: kunszt i ciepło. Nie wiesz, jaki rozmiar otrzymać? Prześlij swoje pomiary producentowi, a jeśli masz do czynienia ze sklepem wysokiej jakości – ten zaproponuje Ci najlepsze dopasowanie.

Największe korzyści, jakich możesz spodziewać się od kurtki pilotki, kożucha z owczej skóry to:

 • Gruba, miękka skóra owcza
 • Skórzane szwy
 • Wysoki kołnierz
 • Przepusty wentylacyjne pod pachami
 • Wytrzymały zamek błyskawiczny z przodu nad klapą przeciwwiatrową
 • Boczne kieszenie ogrzewające dłonie
 • Kieszeń wewnętrzna
 • Skórzany pasek w talii
 • Wytrzymałe mankiety na zamek błyskawiczny
 • Jest to kurtka o regularnym kroju
 • Dostępna w kolorze brązowym

Z racji tego, że najlepsze produkty są wytwarzane w USA, jeśli zdecydujesz się na kurtkę takiej produkcji możesz spodziewać się dostawy w ciągu 2-3 tygodni. Twoja cierpliwość zostanie doceniona. Jednak upewnij się, że sklep z którego zamierzasz zamówić tą nietanią przecież kurtkę produkuje odzież lotniczą najlepszej jakości – taki, którego sprzedawcy chcą mieć pewność, że jesteś zadowolony. W Szczecinie jest takich dość sporo, ale warto też poszperać online.

Kożuchy męskie typu pilotki są to jedne z najcieplejszych i najpopularniejszych dostępnych kurtek. Kożuchy w tym stylu niezmiennie zapewniają komfort nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Konstrukcja tego typu kurtek została pierwotnie stworzona w latach 30. XX wieku, celem tego, by utrzymywać ciepło pilotów bombowców w kabinach bez ciśnienia na naprawdę olbrzymiej wysokości.

Uwaga: wiele firm odtworzyło styl oryginalnych kurtek z owczej skóry i często sprzedaje je jako te, które są syntetyczne, o wiele lżejsze, kosztują znacznie mniej i przy zakładaniu różnie się układają. Inwestując w takie kurtki jednak lepiej inwestować w jakość, jaką zapewnia prawdziwa owcza skóra. Te kurtki są bardzo miękkie – nie zadowalaj się mniejszą jakością, jeśli możesz cieszyć się czymś tak doskonałym!

Najważniejsze jest zrobić porządny research, który pozwoli na rozeznanie się w temacie i zainwestowanie w naprawdę wysokiej jakości projekt. Nie mówimy o małych kwotach, więc takie podejście jest jak najbardziej zasadne i zrozumiałe przez każdego, kto chce w to zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *