Z Szczecina do Zakopca – gdzie zjeść na Podhalu?

Jedzenie jest najlepszą częścią odkrywania nowego miejsca, ale znalezienie dobrej restauracji w czasie podróży może być trudne. Nawet określenie, co znaczy “dobra” restauracja, jest trudne. Podczas swojej podróży ze Szczecina do Zakopanego na pewno odkryjesz, że w zależności od miejsca i sytuacji może to oznaczać coś innego:

  • Czy to oznacza znalezienie autentycznej kuchni?

  • Czy to oznacza znalezienie taniego jedzenia?

  • Czy potrzebujesz burgera z McDonalds?

Możesz spędzać długie godziny na szukaniu najlepszych restauracji, ale w efekcie zarezerwujesz tylko jedno lub dwa miejsca. Możesz też podejść do tego inaczej i szybciej – postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, które zawsze powinny się skończyć dobrym wyborem takim jak Zakopane restauracja Przy KominQ

Jak znaleźć dobre restauracje w Zakopanem?

Oto jak znaleźć dobre restauracje podczas podróży!

Wskazówka #1: wyrzuć przewodnik

Przywiozłeś ze sobą przewodnik, świetnie – to zawsze bardzo przydatne! Teraz go wyrzuć. Podczas gdy przewodnik jest niesamowity w poszukiwaniu zakwaterowania, poznawania historii miejsca docelowego i jego głównych atrakcji, sekcja związana z gastronomią jest kitem. Istnieją nawet plotki, że właściciele restauracji płacą za popularne przewodniki po restauracjach…. Niezależnie od tego, czy jest to prawdą, czy nie, ni patrz na tę sekcję.

Jeśli potrzebujesz przewodnika, znajdź te online które są regularnie aktualizowane dla dużych miast na całym świecie. Zawsze możesz się załapać na pyszne posiłki w miejscach, które tam znajdziesz. Można też zwrócić się do świetnej książki opisującej tysiące miejsc, w których szefowie kuchni lubią jeść w swoich rodzinnych miastach. Jest kilka świetnych adresów i w Zakopanem, które musisz wypróbować!

Wskazówka #2: Blogerzy wiedzą najlepiej

Lokalne blogi dotyczące żywności – znajdź je w Google, w odniesieniu do Zakopanego. Blogerzy to ci, którzy na miejscu odkrywają kolejne najlepsze miejsce do jedzenia i regularnie przeglądają lokalne miejscówki. Wyjmij telefon i zobacz, jakie hashtagi pojawiają się w mediach społecznościowych – ci Instagrammerzy znają najlepsze miejsce na obiad w Zakopcu.

Wskazówka #3 Zapytaj lokalnie

Zapytaj faceta w kawiarni, gdzie lubi chodzić na obiad, zapytaj panią, która sprzedała ci tę pamiątkę o jej ulubione miejsce. Ludzie, którzy żyją i jedzą na co dzień w okolicy, wiedzą, co jest dobre. Jednak nie pytaj faceta w recepcji, wielu konsjerżów dostanie prowizję od restauracji za polecanie miejsc w pobliżu hotelu.

Wskazówka #4 Oddal się od Krupówek

gatunki kawyNajgorsze restauracje, w jakich kiedykolwiek można zjeść są zawsze blisko głównych atrakcji turystycznych. Poważnie! Nawet pokonanie kilkuset metrów od Krupówek pomoże ci znaleźć dobrą restaurację. Szukaj obszarów mieszkalnych i udaj się tam na kolację do sąsiedniej restauracji.

Wskazówka #5 Nie szukaj znanego ci menu

Jeśli restauracja ma duży znak z napisem „światowa kuchnia” po prostu idź dalej. Większość restauracji w większych miastach i tak ma menu w którym znajdą się uniwersalne dania, a dobre nie muszą tego reklamować. Postaw na jedzenie regionalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *