Z jakim franczyzodawcą sushi wejść we współpracę? Podpowiadamy.

Brałeś udział w programie franczyzowym i rozmawiałeś o możliwościach inwestycyjnych z wieloma różnymi firmami – ale co teraz? Ten artykuł jest przewodnikiem, który pomoże Ci zrozumieć ogromną ilość informacji, z którymi prawdopodobnie się dowiesz, i wybrać odpowiednią dla siebie franczyzę.

Pokazy franczyzowe to fantastyczne możliwości porównania i zestawienia wielu różnych biznesów pod jednym dachem. W ciągu zaledwie kilku godzin będziesz mógł porozmawiać z wieloma różnymi franczyzodawcami i zadać im wszelkie palące pytania dotyczące ich możliwości inwestycyjnych, a franczyza sushi nie jest tutaj wyjątkiem i jeśli franczyza gastronomiczna jest czymś, co Cię interesuje – warto ją rozważyć.

Ale oczywiście nie wszystkie franczyzy będą pasować do Twojego stylu pracy, osobowości lub życia domowego. Jak więc odróżnić właściwe franczyzy od niewłaściwych? Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zdecydować która franczyza sushi będzie to dla Ciebie najlepsza franczyza.

Zawęź swoje wybory

Ten krok powinien być dość łatwy. Kiedy już przeżyjesz informacje, które otrzymałeś podczas pokazu franczyzy, nadszedł czas, aby zdecydować, których możliwości nie chcesz dalej wykorzystywać. Wyeliminuj franczyzy, które wymagają więcej czasu lub pieniędzy, niż jesteś w stanie zainwestować. Zignoruj też te, z wartościami, z którymi nie w pełni się zgadzasz, lub franczyzodawcami, z którymi nie możesz się dobrze dogadać.

Gdy już to zrobisz, poświęć trochę czasu, aby dokładnie przemyśleć, czego wymagałyby pozostałe franczyzy. Zadaj sobie pytanie, czy byłbyś gotowy wyjść poza biznes i czy nadal Cię to interesuje przez kilka lat później. Innymi słowy, jeśli nie pasjonuje Cię praca, którą wykonujesz lub sektor, w którym działa, może to nie być najlepsza opcja dla Ciebie.

Powinieneś również przyjrzeć się dostępnym terytoriom franczyzobiorców, ponieważ wielu franczyzodawców prosi, aby franczyzobiorcy mieszkali w regionie, w którym działają ich firmy. Jeśli tak jest i nie chcesz wykorzenić swojej rodziny lub odejść od znajomych, upewnij się, że Twoja preferowana franczyza oferta zapewnia terytoria dostępne w pobliżu Twojego domu.

Jeśli naprawdę chcesz dołączyć do franczyzy, która nie ma dostępnych terytoriów w pobliżu Twojego miasta, możesz sprawdzić, czy jacyś istniejący franczyzobiorcy sprzedają swoje jednostki. Kupując lokalny oddział, możesz pominąć fazę zakładania i czerpać korzyści z istniejącej firmy i istniejącej bazy klientów.

Powinieneś teraz mieć kilka świetnych opcji inwestycyjnych. Następnym krokiem jest skontaktowanie się z franczyzodawcami – lub zespołami wsparcia franczyzy – i poproszenie o bardziej szczegółowe informacje w punktach, w których ta franczyza sushi interesuje Cię najbardziej. Podczas tej pierwszej rozmowy będziesz mógł dowiedzieć się, czy możliwość biznesowa dobrze pasuje do Twoich ambicji i czy są jakieś wolne miejsca w Twojej okolicy.

Dokumentuj swoje rozmowy i zapisuj swoje pierwsze wrażenia. Czy przesłali ci jakieś informacje po pierwszym telefonie? Czy informacje, które ci przesłali, były profesjonalne i aktualne? Czy franczyzodawca lub jego przedstawiciel był uprzejmy i kompetentny? Czy byli w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania? To pomoże Ci wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *