Z jakich kwiatów może być wykonany wieniec pogrzebowy?

Kwiaty towarzyszą większości ceremonii pogrzebowych. Są wyrazem pamięci, formą podziękowania i pożegnania. Osoby, które chcą pożegnać zmarłą osobę i oddać jej cześć, często zamawiają w kwiaciarni wieniec pogrzebowy. Wiele osób nie do końca jednak wie, jaki gatunek kwiatów na ceremonię pogrzebową jest najbardziej odpowiedni. Nie ma tutaj żadnych ściśle określonych zasad. Zarówno wieniec, jak i wiązankę pogrzebową można wykonać ze wszystkich gatunków kwiatów ciętych. Jedne są jednak wybierane naprawdę bardzo często, inne – raczej sporadycznie.

Jakie są rodzaje kompozycji kwiatowych na pogrzeb?

Wieńce pogrzebowe zaliczane są do kompozycji kwiatowych, które na pogrzeb zamawiane są bardzo często. Mają one dość znaczne rozmiary, a to oznacza, że są naprawdę ciężkie. Wieńce pogrzebowe na ogół mają okrągły kształt. W niektórych regionach Polski wieńce pogrzebowe mogą mieć kształt elipsy. Czasem przyjmują formę serca. Są wykonywane na podkładzie z żywych iglastych gałązek, na florecie lub na podkładzie ze sztucznych gałązek. Znacznie mniejsze rozmiary mają wiązanki pogrzebowe. Doskonale nadają się do włożenia w wazon, ale można też położyć je po prostu na nagrobku. Ostatnim rodzajem kompozycji pogrzebowych są wiązanki kondolencyjne. Osoby zainteresowane wieńcami pogrzebowymi – w tym również tymi z z dostawą – odsyłamy na stronę www.wieniec24.pl/wience-pogrzebowe-gdansk.

Z jakich kwiatów najczęściej wykonywane są wieńce pogrzebowe?

Najczęściej do wieńców pogrzebowych klienci wybierają:

  • róże;
  • anturium;
  • goździki;
  • lilie.

W wieńcach mogą znaleźć się także tulipany, margerytki, gerbery, kalie czy chryzantemy. Wieniec może zostać ułożony tylko z jednego lub z kilku gatunków kwiatów. Wieniec z żywych kwiatów jest bardzo elegancki, ale stosunkowo mało trwały. Dlatego wiele osób, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, decyduje się na wieniec wykonany ze sztucznych kwiatów. Kwiaty te są coraz piękniejsze, a to znaczy, że wieniec wygląda bardzo efektownie. Co ważne, dzisiaj istnieje możliwość zamówienie wieńców pogrzebowych z dostawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *