Wypożyczenie auta: po prostu lepiej

Wynajem samochodu do niedawna był uznawany za usługę drogą i przeznaczoną raczej dla wąskiego grona odbiorców. Ale im droższe jest ubezpieczenie i im więcej osób nauczyło się, że po mieście można jeździć rowerem, tym większe jest zainteresowanie usługą wynajmu auta. I to naprawdę ma sens w wielu przypadkach.

Auto, które będzie idealne

Absolutnie najważniejszą zaletą wynajmu samochodów jest to, że możesz znaleźć taki samochód, który jest w danej chwili potrzebny. Najlepsze wypożyczalnie nie muszą oferować aut każdego typu, ale wybór z różnych segmentów na pewno będzie spory. Na carmines.pl możesz wypożyczyć samochód prawie dowolnej klasy. Jeśli akurat jest Ci potrzebny mały i zwrotny samochód, to na taki się umawiasz, a jeśli szukasz auta reprezentacyjnego, to po prostu przeglądasz inną kategorię. Wynajmując samochód, masz znacznie większy wybór, niż gdybyś miał kupić tylko jedno z aut, nawet przy nieograniczonym budżecie.

Wypożyczenie tańsze niż myślisz

Patrząc na ceny za dobę wynajmu, można się czasem zastanowić, czy to dobre rozwiązanie – im wyższy segment, tym wątpliwości mogą być większe. Z drugiej strony: jeśli być takie samo auto kupił, to tak naprawdę przez większość roku i tak przecież stałoby ono nieużywane, a trzeba by było płacić ubezpieczenie, martwić się serwisami, dbać o to, żeby samochód zawsze był czysty. To wszystko też kosztuje. Wiele osób już usiadło do kalkulatorów i prosta matematyka podpowiedziała, że nawet przy średnio intensywnym korzystaniu z auta, wynajem może być odpowiednio tani. Nerwy stracone na wizytach u mechanika i na rozmowach z firmami ubezpieczeniowymi trudno wycenić, ale zbagatelizować się ich nie da.

Wynajęte auto – pewna jazda

Czy wypożyczalnie samochodów mogą zaniedbać stan techniczny swoich samochodów? Oczywiście. Czy to robią? Już nie. Te firmy, które zajmowały się wynajmem, ale nie inwestowały w swoją flotę, nie serwisowały aut regularnie i nie dbały o bezpieczeństwo ich użytkowników, zniknęły już z rynku. Wsiadając do wynajętego samochodu, możesz mieć prawie całkowitą pewność, że samochód jest w doskonałym stanie (i absolutną pewność, że w zdecydowanie lepszym niż przeciętny samochód prywatny). Wypożyczalnie albo mają własne warsztaty i wykwalifikowanych mechaników, albo współpracują z najlepszymi mechanikami w okolicy. Samochody przechodzą nie tylko regularne badania techniczne, ale są też sprawdzane zgodnie z wewnętrznymi procedurami.

Wybierz auto i jedź po swojemu

Dziś regulaminy wypożyczalni samochodów są zdecydowanie inne od tych sprzed paru lat. Inaczej uregulowana jest kwestia kaucji, franczyzy ubezpieczeniowej czy nawet limitu kilometrów. Poza tym, że wiele z tych kwestii można ustalić indywidualnie z przedstawicielem wypożyczalni, to wynajem dziś już wcale nie musi się zaczynać w biurze i w godzinach pracy danego punktu. Samochody często podstawia się nie tylko na inne adresy w tych samych miastach, ale nawet do innych miejscowości. Usługa wynajmu auta ma zlikwidować wszystkie problemy jazdy swoim samochodem: nie masz gdzie zaparkować? Spokojnie, pracownik wypożyczalni podstawi auto bezpośrednio przed wyjazdem. Potrzebujesz auta na dłużej? Nie tylko nie ma z tym problemu, ale nawet zapłacisz mniej. Po paru dniach stwierdzisz, że wypożyczyłeś za mały samochód? Jeśli tylko inny będzie wolny, zwykle da się to załatwić jednym telefonem. Nowoczesne wypożyczalnie samochodów naprawdę dają spore możliwości w każdym względzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *