Wypożyczasz samochód na wakacjach? Czy musisz się martwić o ubezpieczenie?

Wyjazd na wakacje to spore przedsięwzięcie, które powinno być dopięte na ostatni guzik. Wiele osób, które wybierają się w dalszą podróż, decyduje się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut. To dobre rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy własny samochodem lub nasze auto raczej nie sprawdzi się w czasie długiej podróży i w trudnych warunkach.

Wypożyczalnia samochodów to bardzo dobra opcja, a przy tym nie taka droga. W wielu miastach można znaleźć w wypożyczalniach nie tylko ekskluzywne samochody, ale również auta, na które może sobie pozwolić praktycznie każdy. Wypożyczalnie samochodów dbają o to, by zapewnić swoim klientom komfortowe i kompleksowe warunki najmu. Dbają więc o wygląd i stan techniczny samochodów, ale również o to, by były one właściwie ubezpieczone. Osoby, które wynajmują auto na wakacje, nie muszą martwić się o ubezpieczenie – o ochronę ubezpieczeniową powinien zadbać właściciel wypożyczalni i aut.

Kompleksowa ochrona w różnych sytuacjach

Gdy wynajmujemy samochód z wypożyczalni, nadal pozostaje on własnością jej właściciela. To właśnie on musi zadbać o to, by auto było odpowiednio ubezpieczone. Właściciele wypożyczalni bardzo o to dbają, gdyż mają świadomość, że w czasie trwania umowy najmu samochód może być narażony na wiele różnych sytuacji. Auta na wynajem posiadają więc nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia C, ale również wiele innych dodatkowych polis. Posiadają między innymi autocasco czy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Samochody w dobrych wypożyczalniach mają również spore pakiety assistance, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na natychmiastowe i fachowe wsparcie ubezpieczyciela. Jeśli wynajmujący chce jechać w podroż za granicę, powinien też upewnić się, czy ochrona ubezpieczeniowa auta będzie aktywna również poza granicami kraju. Lepiej jest bowiem dmuchać na zimne, niż gdyby podczas wypadku za granicą okazało się, że wynajmujący musi pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni. Wtedy bowiem koszty wynajmu zdecydowanie wzrosłyby o sporą kwotę.

Uważne podpisywanie umów ubezpieczeniowych

Bez względu na to, czy ubezpieczamy samochód firmowy, czy prywatny, zawsze należy sporo czasu poświęcić na wybór dobrej, rzetelnej i kompleksowej polisy ubezpieczeniowej. Obecnie na rynku wybór ofert jest naprawdę ogromny, a ubezpieczyciele na wiele sposobów chcą przyciągnąć nowych klientów lub na jak najdłużej zatrzymać tych aktualnych. Czasem można zgubić się w gąszczu ofert, które na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, a diabeł tkwi w szczegółach. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z porównywarek ofert ubezpieczeniowych, które można znaleźć w sieci. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/ znajdziemy dobrą, aktualną i rzetelną porównywarkę ofert. Kalkulator działa szybko i sprawnie. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych, a szybko będziemy wiedzieć, na jakie oferty i od jakich ubezpieczycieli możemy liczyć. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć korzystną decyzję ubezpieczeniową.

Sprawdź również: AUTO POMOC HAMBURG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *