Wynajem wózka inwalidzkiego – odpowiedź na wyjątkowe potrzeby

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego umożliwia przetestowanie różnych modeli wózków przed zakupem. Jeśli potrzebujesz wózka inwalidzkiego, kupowanie go na co dzień jest często najlepszą opcją. Ale to wynajem pozwala zrozumieć, który wózek jest odpowiedni dla Ciebie przed dokonaniem tej inwestycji.

Poza tym, najemcy zaoszczędzą na kosztach utrzymania i ubezpieczenia. Zapewnienie ubezpieczenia wózka inwalidzkiego może być dość trudne. Często ubezpieczyciele pokrywają tylko 50% – 80% kosztów wózka inwalidzkiego. Wynajem pozostawia utrzymanie i ubezpieczenie wózka inwalidzkiego dostawcy.

Kupno wózka inwalidzkiego a wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Każdy użytkownik ma wyjątkowe potrzeby, które zadecydują, czy wypożyczenie lub zakup wózka inwalidzkiego będzie dla nich najlepszą opcją. Jeśli potrzebujesz wózka inwalidzkiego do codziennego poruszania się, zakup jest zwykle lepszym rozwiązaniem, chyba że potrzebny jest bardziej zaawansowany i droższy model – wtedy wypożyczalnia wózków inwalidzkich może być rozwiązaniem, którego szukasz. Dla osób, które mają tylko częściowo regularne lub krótkoterminowe potrzeby, wynajem jest prawie zawsze bardziej opłacalny.

Choć większość potrzebujących sprzętu medycznego, takiego jak wózek inwalidzki, wolałaby kupić go idealnie dla siebie lub swoich bliskich, wielu klientów nie stać na taką opcję. Na szczęście dla wielu osób wypożyczenie tych urządzeń jest niedrogą i wygodną opcją. Firmy takie jak RTMED oferują swoim klientom kilka opcji wynajmu. Wśród tych opcji wypożyczane są nie tylko wózki inwalidzkie, ale też elektryczne łóżka szpitalne, wypożyczalnie skuterów elektrycznych / wypożyczanie skuterów oraz opcje wynajmu dla pacjentów potrzebujących wypożyczenia kul.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego to nie tylko praktyczna opcja, ale i przystępna cenowo. W niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące – wynajmując wózek inwalidzki. Wybierając opcję wypożyczenia wózka inwalidzkiego zamiast kupowania go, masz również możliwość jego zwrotu, gdy przestaniesz go potrzebować.

Zarówno pacjenci, jak i opiekunowie odnoszą korzyści z korzystania z wózka inwalidzkiego

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie i ich bliscy mogą potrzebować wózka inwalidzkiego. Wózki inwalidzkie mogą być niezbędne do powrotu do zdrowia po złamanej nodze, ale także przydatne w przypadku poważniejszych urazów i schorzeń, takich jak urazy rdzenia kręgowego, paraplegia czy porażenie mózgowe. Aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona osób, które potrzebują wózków inwalidzkich, aby ułatwić im codzienne życie, dzisiaj niejedna firma oferuje szeroką gamę wózków dostosowanych do ich potrzeb. Wypożyczane są standardowe, manualne wózki inwalidzkie, które muszą być prowadzone przez osobę na wózku lub pchane przez inną osobę. Dodatkowo elektryczne wózki inwalidzkie/elektryczne jako wózki inwalidzkie nie wymagają ręcznego prowadzenia – można nimi sterować za pomocą joysticka na ramieniu wózka i jeździć na bazie silników elektrycznych. Jak więc widać – istnieje wiele innych powodów i korzyści związanych z wynajmem tego rodzaju sprzętu medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *