Wyjazd do pracy za granicę – mniej i bardziej oczywiste wskazówki

Praca za granicą może być ekscytującą szansą na kolejny etap kariery wiążącej się z nowymi wyzwaniami, nowymi doświadczeniami i nowym środowiskiem czekającym na Ciebie. Jest jednak kilka kluczowych rzeczy, o których trzeba pamiętać, rozważając takie zmieniające życie doświadczenie.

Niezależnie od tego, czy zaproponowano ci pracę w nowym kraju, czy właśnie zastanawiasz się nad kliknięciem przycisku “aplikuj teraz”, oto nasza lista kontrolna ważnych rzeczy do rozważenia.

Bankowość

Przeprowadzka za granicę to dziwne i ekscytujące nowe doświadczenie. Ale przy całej ekscytacji, chcesz mieć pewność, że nie martwisz się o problemy z pieniędzmi, gdy już tam będziesz. Upewnij się, że twoja pensja jest wypłacana prawidłowo, zakładając zagraniczne konto bankowe tak szybko, jak to możliwe, najlepiej przed wyjazdem.

Stawki podatkowe / koszty utrzymania

Negocjowanie wynagrodzenia może być delikatną kwestią, więc ustalenie, w jaki sposób stawki podatkowe i koszty życia różnią się, da dobry punkt wyjścia. To, co może wydawać się bardzo hojnym wzrostem płac, a nawet obniżką, może w rzeczywistości być zgodne z lokalnymi stawkami podatkowymi.

Godziny pracy

Chociaż nigdy nie może być “standardowej” liczby godzin, jaką każda osoba pracuje w jednym kraju, istnieją pewne różnice między innymi kulturami i rynkami. Powinieneś zrobić wszystko, aby dowiedzieć się, jak te w kraju do którego się wybierasz się różnią, abyś wiedział, w co się pakujesz.

Na przykład dzień roboczy w Wielkiej Brytanii to tradycyjnie od 9 do 17, od poniedziałku do piątku, z godziną na obiad. Dla porównania, hiszpańscy pracownicy zwykle pracują w godzinach od 9:00 do 20:00 z dwugodzinną przerwą na lunch, a tydzień pracy w Dubaju to od niedzieli do czwartku.

Wakacje

Ilość płatnego urlopu, do którego masz prawo, może się różnić w zależności od kraju, w którym się znajdujesz. Ustalenie, ile masz wolnego czasu przed zaakceptowaniem oferty pracy, znacznie ułatwi planowanie odwiedzin w domu! I nie chodzi tylko o to, ile, ale także kiedy. Na przykład wiele firm we Włoszech zachęca swoich pracowników do wyjazdu niemal każdego sierpnia z powodu wysokich temperatur, jakie tam panują.

Wizy / pozwolenia na pracę / dokumenty podróży

W ramach dokumentacji podróży musisz jak najszybciej odebrać swoją kartę ekuz Poznań (www.polisaturystyczna.pl). Wielu pracowników lub agencji rekrutacyjnych aktywnie pomoże ci w tym, ale jest to coś, o czym musisz pamiętać, gdy starasz się o pracę za granicą.

Nocleg

Nie chodzi tylko o to, gdzie będziesz żyć, o czym musisz pomyśleć – ale też co zamierzasz zrobić z bieżącą posiadłością? Czy wynajmujesz i planujesz po prostu wyprowadzić się, czy też jesteś właścicielem i chcesz zachować swój dom?

Stwórz plan, który chcesz zrobić: zarówno przed przeprowadzką, jak i po jej zakończeniu. Pomoże Ci to w planowaniu długoterminowym i zdecyduje, czy przeniesienie to jest stałym posunięciem, czy tymczasowym miejscem docelowym.

Zobowiązania rodzinne

Prawdopodobnie największym pytaniem, które musisz zadać sobie, jest “jak wpłynie to na moją rodzinę?” Czy jesteś żonaty? Czy masz dzieci? Czy masz członków rodziny, którzy są od Ciebie zależni?

W przeciwieństwie do podejmowania nowej pracy w domu, musisz dokładnie przemyśleć, jak twoja rodzina poradzi sobie z tak wielkim wstrząsem.

Polecamy:
Kto może dziedziczyć środki z polisy na życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *