Wycieraczki samochodowe – co wpływa na ich żywotność?

Pióra wycieraczek wytrzymują średnio 1–2 lata w naszych warunkach klimatycznych, co ostatecznie jest oczywiście w zależności od stopnia wykorzystania pojazdu i tego, czy zainwestowało się w wysokiej jakości wycieraczki samochodowe DIPP czy jakiś tańszy odpowiednik.

Warto też znać kilka czynników, które mogą uszkodzić wycieraczki do szyb w samochodzie, sprawiając, że stają się kruche i wymagają szybszej wymiany. Zanim je wymieniamy, zachęcamy do tego, by spojrzeć na wycieraczki samochodowe na stronie  https://www.dipp.pl/ – by zrozumieć, że jakość wykonania wycieraczek am ogromny wpływ na ich dalszy stopień zużycia. Widać to dobrze bez względu na to, czy chodzi o wycieraczki do aut amerykańskich, czy jakichkolwiek innych.

Sezonowa pogoda

Podczas fal upałów wycieraczki przedniej szyby często są ustawione w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas, co powoduje ich szybsze awarie. Zimą mogą również powodować taką samą szkodę z powodu obecności wilgoci i mrozu. Kiedy jest gorąco i wiesz, że przez jakiś czas nigdzie nie będziesz jechać samochodem, postaraj się zaparkować w cieniu lub w miarę możliwości użyj osłony przedniej szyby.

Jeśli przednia szyba jest zamarznięta lodem, przed włączeniem wycieraczek poczekaj, aż lód się stopi i upewnij się, że na przedniej szybie nie ma lodu. Poręczną wskazówką, która zapobiega zamarzaniu piór wycieraczek na przedniej szybie, jest umieszczenie osłony przeciwoblodzeniowej i przeciwsłonecznej pod piórami, opierając gumę na wierzchu. Jeśli przewiduje się duże opady śniegu, najlepiej umieścić wycieraczki pod kocem.

Sok drzewny / pyłki i zanieczyszczenia

Parkowanie pod drzewami może być frustrujące dla właścicieli pojazdów, gdy substancje takie jak sok drzewny, nasiona, odchody ptaków, spadające liście i kurz zaczynają osiadać na przedniej szybie. Może to gromadzić się pod wycieraczkami i powodować uszkodzenie gumy lub silikonu, a to spowoduje smugi na szybie lub nawet więcej uszkodzeń.

Przed wyruszeniem w podróż sprawdź, czy wokół wycieraczek nie ma brudu lub ciał obcych, takich jak liście, gałązki lub nasiona, a jeśli są – oczyść je. Używanie czystej szmatki z octem nie tylko czyści wycieraczki, ale eliminuje smugi. Wlej nadmiar octu na szybę przednią i włącz wycieraczki, aby uzyskać krystalicznie czystą widoczność.

Jeśli ocet nie działa, wypróbuj cytrynowy środek czyszczący. Jego formuła została zaprojektowana do usuwania martwych robaków i brudu, jednocześnie utrzymując dany element w czystości i o świeżym zapachu.

Świetnym sposobem na zapobieganie lądowaniu śmieci na przedniej szybie jest zakrycie pojazdu w nocy lub przed silnym wiatrem. Pyłek i sok mogą również powodować uszkodzenia, dlatego najlepiej zmyć je mieszaniną wody i octu (50/50), spryskać i zetrzeć przed użyciem wycieraczek.


Korzystanie z odpowiednich produktów

Czasami najlepszym sposobem zapobiegania obrażeniom jest wcześniejsze przygotowanie się do problemów. Na rynku znajdziesz sporo produktów reklamowanych jako najlepszy sposób na przedłużenie żywotności wycieraczek. Znajdź najbardziej odpowiedni i stosuj go regularnie.

Polecamy:
Skup samochodów – kiedy i dlaczego warto z niego skorzystać?

One thought on “Wycieraczki samochodowe – co wpływa na ich żywotność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *