Wycieczka do Stambułu z Turcji

Będąc na wakacjach w Turcji mamy niepowtarzalną okazję do tego, aby zwiedzić Stambuł. Większość turystów, którzy się na to decydują wiedzą o Stambule bardzo dużo i chcą swoją wiedzę porównać ze stanem faktycznym. W tym celu zastanawiają się nad tym, by udać się na wycieczkę do Stambułu i zobaczyć to wspaniałe miasto, które jako jedyne na świecie leży na dwóch kontynentach, które rozdziela cieśnina Bosfor.

Jak to jest? Stambuł, Istambuł czy może Ankara?

Jak to jest z tym Stambułem? Może jednak powinno się go nazywać Istambułem lub jakoś inaczej? W Polsce używamy nazwy Stambuł, na całym świecie to tureckie miasto nazywane jest Istambułem. I można zamiennie stosować te nazwy, bo znaczą dokładnie to samo.

No dobrze, ale dlaczego w tytule jest Ankara? Z prostej przyczyny. Ankara jest stolicą Turcji, ale wiele osób jest przekonana o tym, że jest nią Stambuł. To nie jest prawda. Warto zapamiętać sobie to, że jadać na wycieczkę do Stambułu, nie zobaczycie stolicy Turcji. Ale jadąc zwiedzać Ankarę, to zwiedzicie stolicę. Warto o tym pamiętać, aby się nie pomylić.

Zwiedzamy i podziwiamy Stambuł

Wycieczka do Stambułu to super przygoda. Co ciekawe, będąc nawet na tygodniowych wakacjach w Turcji, można odwiedzić to wspaniałe miasto. Można je zwiedzić i poczuć klimat. Wiadomo, że jeden czy dwa dni w Stambule nie pozwolą na dokładne poznanie miasta, ale pozwolą na to, by się w mieście zakochać. Wybierając się na taką dwudniową wycieczkę do Stambułu z dobrym, lokalnym biurem podróży zobaczymy sporo interesujących miejsc i zabytków. Wycieczki są tak zaplanowane, aby turysta zobaczył jak najwięcej, aby zobaczył najważniejsze atrakcje. Wszystko to ma na celu rozbudzenie apetytu i rozkochanie turysty w Stambule. I zazwyczaj się to sprawdza.

Co można zobaczyć w Stambule

W dwa dni przewodnik jest w stanie pokazać to, co najważniejsze w mieście. Zarówno zabytki, jak i miejsca, w których warto bywać. Turysta podczas takiej wyprawy zobaczy na pewno Błękitny Meczet, odwiedzi plac Hipodrom, Pałac Topkapim, Hagia Sofia, cysterny Yerebatan. To oczywiście nie wszystko. Będzie miał czas także na zwiedzenia i zrobienie zakupów na bazarze Egipskim. To sporo atrakcji. I oczywiście to nie wszystkie atrakcje, na jakie można liczyć.

Nie zapominajmy o wolnym czasie, który można spędzić tak, jak mamy na to ochotę. Próbując wspaniałego, ulicznego jedzenia. Spędzając miłe chwile w uroczych knajpkach, poznając intersujące miejsca i ciekawych ludzi. Taka wycieczka ma jedną wadę. Nie ważne jak długo trwa i tak jest to zbyt krótko. Wraca się z niej z uczuciem niedosytu i postanowieniem powrotu. To jest piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *