Wózki widłowe z napędem elektrycznym – kompaktowe i wydajne

Napędy elektryczne w wózkach elektrycznych dają wiele korzyści. Właśnie dlatego tego typu sprzęt używany jest obecnie coraz częściej w magazynach, centrach logistycznych, fabrykach. Jakimi zaletami wyróżniają się wózki elektryczne?

Wózki widłowe elektryczne – o sprzęcie

Wózki jezdniowe podnośnikowe, które nazywane są wózkami widłowymi albo widlakami, to urządzenia stosowane powszechnie w transporcie bliskim. Ich zadaniem jest przenoszenie ładunków znajdujących się na paletach.

W kategorii wózków widłowych znajduje się szeroka gama sprzętu, który kategoryzowany jest między innymi pod kątem posiadanego napędu. Aktualnie wielu klientów decyduje się na wózki elektryczne, które wyposażone są w elektryczny napęd zamiast napędu spalinowego lub gazowego.

Wózki widłowe elektryczne ze względu na zastosowany silnik elektryczny oraz akumulatory nie wymagają stosowania paliwa, co przekłada się na konstrukcję i właściwości całego sprzętu. Dlaczego warto zdecydować się na http://www.e-podnosniki.pl/wozki-widlowe/wozki-widlowe-elektryczne/

Korzyści stosowania wózków widłowych elektrycznych

Przede wszystkim najważniejszym atutem wózków widłowych z napędem elektrycznym jest bak emisji spalin. To powoduje, że można bezpiecznie korzystać z nich w obiektach zamkniętych.

Wózki elektryczne cechują się także kompaktową konstrukcją, co powoduje, że można korzystać z nich nawet w ograniczonych przestrzeniach roboczych. Jednocześnie zapewniają one dużą przestrzeń w kabinie operatora, oferując dzięki temu wysoki komfort pracy.

Ponadto wózki widłowe z elektrycznym napędem wyróżniają się wysoką wydajnością, pozwalając na łatwe przenoszenie ładunków o zróżnicowanych ciężarach – nawet do 8 ton. Cechują się jednocześnie wysoką zwrotnością i łatwym prowadzeniem.

Warto też wskazać, że wózki elektryczne wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Wózki widłowe elektryczne – gdzie są dostępne?

Aktualnie wózki elektryczne można zarówno zakupić na własność jako sprzęt nowy i używany, jak i wynająć je w wypożyczalniach wózków widłowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *