Woda w mieście – gdzie w kranie płynie najzdrowsza?

Aby nasz organizm dobrze i sprawnie funkcjonował, trzeba nie tylko dostarczać mu dobrej jakości pożywienie, ale również odpowiednie płyny. Bardzo ważna jest jakość płynów, które spożywamy w ciągu dnia. Wbrew pozorom, nie wszystkie są zdrowe, nie wszystkie też działają nawadniająco. Bywają i takie, które odwadniają.

Picie gotowych soków, napojów słodzonych i gazowanych, a także nadmiaru kawy i herbaty nie jest zbyt korzystne dla naszego organizmu. Soki i napoje to bomby kaloryczne zawierające puste kalorie, które nie dostarczają naszym organizmom żadnych wartościowych substancji odżywczych. Są za to pełne cukru, substancji słodzących oraz chemicznych konserwantów czy polepszaczy smaku. Kawa też w nadmiarze może nam szkodzić. Jedna czy dwie filiżanki dziennie t dobry pomysł, jednak pięć czy więcej – już zdecydowanie nie. Kawa wypłukuje z naszego organizmu wiele cennych substancji mineralnych, może również działać moczopędnie i odwadniająco. Nie jest więc płynem wskazanym do nawadniania organizmu.

Zdrowa woda z minerałami

Najlepszym płynem do nawadniania organizmu jest zwykła woda. Warto zajrzeć na harmonyh2o.com i dowiedzieć się, jak wybierać wodę do picia, na co zwracać uwagę i dlaczego nie zawsze butelkowana woda mineralna jest dobrym rozwiązaniem? Wiele osób decyduje się na butelkowaną wodę mineralną, myśląc, że jest to najlepsza opcja. Tymczasem woda mineralna może zawierać zbyt dużo składników mineralnych, których nasz organizm nie potrzebuje. Takie minerały mogą się chociażby odkładać w nerkach i zwiększać ryzyko powstawania kamieni. Jeśli chcemy pić butelkowaną wodę mineralną, zawsze warto sprawdzać jej skład i zawartość poszczególnych minerałów.

Woda z wodociągu

Wielu mieszkańców miast na co dzień pije wodę prosto z kranu. Nie jest to wcale takie złe rozwiązanie, choć wielu osobom źle się kojarzy. Można spotkać się z opiniami, że woda wodociągowa jest pełna bakterii i najlepiej jest pić ją po przegotowaniu. Tymczasem woda w wodociągach, która potem trafia do mieszkań, jest regularnie badana i sprawdzana pod kątem zawartości nie tylko bakterii, ale również wielu innych substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Woda, która płynie w naszych kranach jest więc w stu procentach bezpieczna. Można ja pić bez obaw o zdrowie. Trzeba jednak pamiętać, że taka woda wodociągowa może zawierać różne osady, które nie powodują żadnych dolegliwości i nie są niebezpieczne dla zdrowia. Woda wodociągowa często zawiera również sporo kamienia, o czym można się przekonać podczas jej gotowania. Jeśli z naszych czajników musimy często usuwać kamień, zdecydowanie lepiej pić wodę przegotowana lub zaopatrzyć się w filtry do wody, dzięki którym woda wodociągowa będzie oczyszczana, zanim trafi do kubka czy do czajnika. Na rynku filtrów do wody wybór obecnie jest tak duży, że bez problemu znajdziemy takie rozwiązania, które będą nam idealnie pasowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *