Woda (prawie) najpopularniejszy napój w Szczecinie – jakie korzyści?

W czasie wakacji wielu Szczecinian woli raczyć się kuflami pełnymi piwa zanim wypijać odpowiednią ilość szklanek wody. Warto jednak to zmienić – niezależnie od tego, czy jest to nowe postanowienia, aby w końcu zacząć wypijać więcej H2O, czy też woda pomaga poradzić sobie z kacem – tutaj znajdziesz pewne przekonujące powody, które pomogą Ci zrozumieć dlaczego jest to aż tak ważne.

Woda jest drugim najpopularniejszym napojem w Szczecinie w rankingu napojów bezalkoholowych. Jest to straszna statystyka, ponieważ słodka woda gazowana:

  • stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia,
  • zwiększa ryzyko otyłości.

Jednak tych zagrożeń można uniknąć, jeśli mieszkańcy Szczecina częściej zdecydują się pić wodę, która nie ma negatywnych skutków ubocznych. Pomóż więc sobie odłożyć słodkości na bok i zainwestuj w automat do wody by sprawić, by woda stała się ulubionym napojem – twoim i twoich bliskich.

Zaleca się wypijanie od ośmiu do 10 szklanek wody każdego dnia, aby utrzymać dobry stan zdrowia. W utrzymaniu takiej ilości wypijanej wody znacznie mogą Ci pomóc umieszczane gdzieniegdzie w Szczecinie fontanny do wody pitnej.

Woda może pomóc Ci schudnąć

Jest wiele znanych faktów na temat spożycia wody i utraty wagi. Jest to wieloczynnikowy temat z dziesiątkami różnych scenariuszy i wyników. Na przykład badania wykazują, że spożycie wody zwiększa liczbę kalorii wydawanych przez osoby o bardzo dużej nadwadze, ale może nie zwiększać całkowitej liczby spalonych kalorii dla innych. Jednak w odpowiednich okolicznościach woda może zwiększyć zdolność spalania tłuszczu.

Woda pitna zamiast jakiegokolwiek napoju z kaloriami (w tym mleko, sok, kawa, herbata, alkohol) niezawodnie obniża całkowitą ilość:

  • kalorii,
  • węglowodanów,
  • białka,

które ludzie spożywają podczas posiłku, co z kolei sprzyja spalaniu tłuszczu. Woda pitna może również zwiększyć spalanie tłuszczu, poprawiając hydratację komórek (poprawiając reakcję komórki na insulinę, zmniejszając rozpad komórki białka i zmagazynowany glikogen na aminokwasy i glukozę. Wynika z tego, że picie wody jest najlepszym pomysłem, gdy poziom insuliny i poziom cukru we krwi są niskie. Idealnie, oznacza to że pierwszą rzecz którą powinniśmy robić rano i między posiłkami jest picie wody, a do tego jeść dużo warzyw i białka, ale raczyć się też ograniczoną ilość cukru i węglowodanów skrobiowych. Pozostawanie uwodnionym utrzymuje proces spalania tłuszczu na najwyższym, poziomie.

Woda może sprawić, że poczujesz się mniej zmęczony i będziesz bardziej zmotywowany

Nawet prace domowe są trudniejsze gdy ciało potrzebuj wody w porównaniu z sytuacją, kiedy podejmujemy się tych zadań z w pełni nawodnionym organizmem. Pogorszenie nastroju jest również związane z odwodnieniem. Tak samo koncentracja i pamięć – również zmniejszają się wraz z odwodnieniem, ale za to odwodnienie sprzyja zwiększeniu lęku i zmęczenia. Porównując różne badania, naukowcy odkryli, że kobiety odczuwają gorsze zmiany nastroju niż mężczyźni po odwodnieniu i że dla obu płci brak wody może osłabiać motywację do ćwiczeń. Co zatem? Szczecinianie pijcie wodę!

One thought on “Woda (prawie) najpopularniejszy napój w Szczecinie – jakie korzyści?

  1. Sporo czytałam ostatnio na temat wody, jej miękkości oraz jakości. Na https://prostozkranu.pl/109-zmiekczacze-wody znalazłam informacje, po których stwierdziłam, że w moim domu woda jest po prostu zbyt twarda. Chciałabym zainwestować w jakiś dobrej jakości zmiękczacz, ale zupełnie nie wiem, jak go wybrać i czym kierować się przy zakupie. Może polecicie mi jakieś sprawdzone marki czy modele, które faktycznie sprawdzają się w praktyce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *