Wernisaż – wystawa dzieł sztuki teraz również online

Wystawa galerii dzieł sztuki w Twoim domu? Nie do końca fizycznie, ale online już tak! Coraz częściej widzimy pojawianie się wernisaży w sieci, a to znak, że galerie dzieł sztuki idą o krok do przodu, albo tak radzą sobie z sytuacją pandemiczną. Na taki pomysł, aby ułatwić nam dostęp do wernisaży, internetowa galeria dzieł sztuki Advena-art wpadła już wcześniej. Dzięki temu, mamy możliwość obejrzenia wernisażu bez wychodzenia z domu. Powiedzmy, że masz zaplanowany wernisaż, bo chcesz kupić swój wymarzony obraz, a życie zaskakuje nas co dzień, więc i tym razem nie zawiodło i zachorowałeś. W takiej sytuacji bezpieczniej jest wybrać wystawę w formie online, nawet jeśli nie będziesz czuł się na siłach odwiedzić stacjonarnych galerii, możesz zrobić to po prostu z domu.

Wernisaż dawniej

            Dawniej  wernisaż to dzień poprzedzający udostępnienie wystawy obrazów publiczności, w którym artyści dokonywali m.in. ostatniego pokrycia płócien werniksem. Słowo wernisaż pochodzi z języka francuskiego od słowa ‘lakierować’ [vernisser]. W kolejnych latach stało się uroczystym otwarciem wystawy, połączone ze spotkaniem zaproszonych gości z autorami, a to wszystko przed udostępnieniem dzieł publiczności.

Wernisaż obecnie

            Obecnie wernisaże wyglądają zupełnie inaczej. Z racji tego, że sytuacja pandemiczna pokrzyżowała wiele planów, galerie internetowy znalazły sposób, aby umożliwić gościom ‘spotkanie’ z autorami i zobaczyć ich twórczość. To idealne rozwiązanie nie tylko w czasach pandemii. Taki pomysł zaoszczędzi sporo czasu i pozwoli na uczestnictwo bez konieczności udania się do stacjonarnej galerii. Możesz uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy nawet podczas wakacji czy wyjazdu rodzinnego.

Nowoczesność na każdym kroku

            Świetnych pomysłów wciąż nam nie brakuje! Nie tylko możemy cieszyć się wernisażami czy wystawami dzieł sztuki online. Wielu z was może pomyśleć, że to nie to samo i pewnie odczucia ‘po’ również nie będą te same. Na pewno będą przypadki gdzie to się potwierdzi i ktoś uzna, że to nie dla niego, ale warto sprawdzić! Nie tylko wystawy obrazów przeszły do nowoczesności, ale także teatr czy koncerty. Myśle, że kiedy nie mamy możliwości uczestnictwa w przedstawieniu teatralnym czy koncercie, a jest to dla nas swego rodzaju, przyjemność, odprężenie czy wyciszenie, rozwiązanie online może być tutaj jedynym sensownym. Wystarczy, że stworzysz sobie odpowiedni nastrój, a na pewno pozwoli Ci się to przenieść na wielką salę koncertową czy teatralna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *