Weekendowe SPA dla przyjaciółek

Czas spędzony w doborowym towarzystwie to nie tylko krótka chwila przyjemności, ale również zastrzyk energii i motywacja do działania na dłuższy okres czasu. Od zawsze wiadomym jest, że w przypadku kobiet nic nie działa bardziej odprężająco, jak czas spędzony na wspólnych babskich ploteczkach. Jeśli dodatkowo miałyby to być chwile upływające w jakimś wyjątkowym miejscu, poczucie szczęścia byłoby w stanie przepełnić każdą z nas od stóp do głów. Cóż więc powiedzieć na propozycję, jaką mógłby być babski weekend spędzony w SPA?

Różnorodność zabiegów i usług

Każda kobieta pragnie czuć się piękna. Na samą myśl o pojawiającej się możliwości zrobienia dla siebie w tym względzie czegoś wyjątkowego, czujemy, że poziom endorfin wyraźnie w nas wzrasta. Masaże czy też poprawa kondycji skóry, włosów lub paznokci to tylko niektóre spośród propozycji czekających za drzwiami salonu odnowy biologicznej. Warto od czasu do czasu zapomnieć się i oddać w ręce wykwalifikowanych specjalistów. Poddać się najróżniejszym przewidzianym dla nas zabiegom, to nic innego, jak zrelaksować się od stóp do głów. Mnogość wielu nowoczesnych usług zarówno pielęgnacyjnych, kosmetycznych, jak i leczniczych, jest w stanie zachwycić najbardziej zagorzałych sceptyków. Kompleksowość wszystkich tych zabiegów sprawi natomiast, że poczujemy się docenione pod każdym względem. Jeśli tenże babski wypad, miałby być źródłem totalnego odprężenia, warto poświęcić nań przynajmniej weekend – bez pośpiechu, telefonów, dziecięcych krzyków i niekończących się zapytań ze strony męża… Czy wszystko to nie brzmi kusząco? Przyjaciółki w SPA tylko wtedy mają szansę oddać się wspólnym rozmowom i zwierzeniom w atmosferze przyjemnej muzyki lub ciszy, zależnie od upodobań. Przyjaźń to przecież jeden z najcenniejszych skarbów dzisiejszego świata – należy o nią dbać i pielęgnować z należytym jej szacunkiem!

Stres vs. SPA

Już dawno udowodnione zostało, jak bardzo degradujący wpływ na zdrowie człowieka ma obecny w jego życiu stres. Negatywne oddziaływanie stresu na nasz organizm przejawia się nie tylko poprzez różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne, ale i dolegliwości fizyczne ze strony naszego ciała. Masaże wykonywane w ramach usług SPA działają na tyle relaksująco, że są w stanie powstrzymać lub przynajmniej wyciszyć na jakiś czas, problemy związane z bezsennością, tikami nerwowymi a nawet nieregularnym biciem serca czy infekcjami. Co więcej, możemy tu również liczyć na odstresowywujące działanie różnego rodzaju aromaterapii, muzykoterapii, peelingów, czy pedicure. Zdecydowanie wartowięc od czasu do czasu uciec od przytłaczającej nas rzeczywistości i wraz z najlepszą przyjaciółką zdecydować się na taki weekend, który pozwoli zatracić się bez pamięci w atrakcjach oferowanych przez salony SPA.

Śmiech to zdrowie

Co więcej, weekend z przyjaciółką w salonie odnowy biologicznej to przy okazji również szansa na uderzeniową dawkę śmiechu (wszystko to oczywiście ku naszej zdrowotności). Jako, że przyjaciółka jest osobą dzieląca z nami te same zainteresowania, przyzwyczajenia a także (często nikomu więcej niezrozumiałe) poczucie humoru – wspólny weekend w SPA stanowi więc podwójną atrakcję i nieskończone źródło hormonów szczęścia. Pobudzony w ten sposób do pracy układ krwionośny, zaczyna dużo sprawniej transportować tlen do wszystkich tkanek, dotleniając również mózg i poprawiając jego zdolności do rozumienia, zapamiętywania oraz koncentracji. Śmiech korzystnie wpływa również na pracę serca, przyspieszając częstotliwość jego skurczy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *