Wakacje w górach czy nad morzem – co wybiera przeciętny mieszkaniec Szczecina?

Mieszkańcy Szczecina mają bardzo blisko nad polskie morze. Nic więc dziwnego, że często mają już dość wypoczynku nad wodą i szukają innych możliwości relaksu i ciekawego spędzania wolnego czasu. Bardzo często wybierają się więc w góry choć zwykle oznacza to długą podróż przez całą Polskę.

Wypoczynek nad morzem jest dla mieszkańców Szczecina oczywistością, jeśli mają do dyspozycji wolny weekend czy nawet jeden dzień na ciekawy i pełen atrakcji wypad. Jednak prędzej czy później te same widoki i leżenie na piasku może się znudzić. Szczecinianie znad morza chętnie więc jadą w góry, aby nacieszyć się zupełnie innymi widokami. Wypoczynek w górach to dobre rozwiązanie zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i wielbicieli górskich wędrówek. Co więcej, w odróżnieniu od dosyć kapryśnego morza, na wypoczynek w górach można wybrać się o każdej porze roku. I latem, i zima jest co robić bez względu na to, które góry wybierzemy jako kierunek naszego wakacyjnego czy urlopowego wyjazdu.

Warto poznać góralskie jedzenie

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plPlanując pobyt w polskich górach warto wybrać się do miejscowości, które znane są z górskiego klimatu i z niezwykłej atmosfery. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, na pewno jest Zakopane, nie bez powodu nazywane zimową stolicą Polski. W sezonie zimowym miasteczko przezywa prawdziwe oblężenie turystów, którzy chętnie korzystają ze wszystkich dostępnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się oferowane przez
Zakopane restauracje oraz inne lokale gastronomiczne, w których można spróbować specjałów lokalnej kuchni i nie tylko. Jeśli zwiedzamy Zakopane, warto odwiedzić restaurację w Hotelu Kasprowy Wierch, w której można zjeść zarówno regionalne przysmaki, jak i dania z różnych regionów świata, ale z lokalna nutą. Obiad w klimatycznym, górskim lokalu z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i zachęci do dłuższego wypoczynku i powrotu w to miejsce jeszcze raz.

Wypoczynek planuj z wyprzedzeniem

Jeśli wybieramy się na wypoczynek w polskie góry, warto z dużym wyprzedzeniem rezerwować sobie miejsca w hotelu, pensjonacie czy innym miejscu oferującym sprawdzone noclegi. Najczęściej bowiem większość dobrych i sprawdzonych miejscówek jest zarezerwowana na wiele tygodni, a czasem nawet miesięcy przed wakacjami, feriami czy popularnymi długimi weekendami. Na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem raczej trudno będzie znaleźć hotel czy miejsce noclegowe, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania i będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Warto też pamiętać, że wczesna rezerwacja terminów w hotelach czy pensjonatach pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż można bez problemu napotkać wiele ciekawych promocji czy akcji zniżkowych. W ten sposób zyskamy dodatkową gotówkę, którą można później wydać na inne górskie atrakcje, których z pewnością nie zabraknie.

One thought on “Wakacje w górach czy nad morzem – co wybiera przeciętny mieszkaniec Szczecina?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *