Wady i zalety myjek parowych

Z korzyści, jakie ze sobą niosą myjki parowe powszechnie korzystają osoby, które sprzątają swoje domy i mieszkania, a także właściciele samochodów, którzy szukają skutecznego sposobu pielęgnacji. Mycie parowe ma całe mnóstwo zalet, jakich nie dadzą nam żadne tradycyjne formy czyszczenia. Warto więc poszukać dobrej myjni parowej w najbliższej okolicy i właśnie w taki sposób zacząć dbać o auto.

Wygodna, nowoczesna mobilna myjka parowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Nic w tym dziwnego – daje o wiele więcej korzyści niż tradycyjne myjnie. Te drugie z pozoru wydają się dobrym sposobem na oczyszczenie auta z zabrudzeń, jednak w rzeczywistości mogą czasem spowodować o wiele więcej szkód niż korzyści. Jest to związane przede wszystkim z zasadą działania takiej myjni. Znajdują się w niej grube szczotki, które zamiast usuwać zabrudzenia, wcierają je w lakier i powodują dużo większe uszkodzenia.

Największe zalety myjki parowej

Myjka parowa działa poprzez wytwarzanie pary wodnej podgrzewanej do wysokiej temperatury. Jony znajdujące się w wodzie są rozbijane, uzyskują wysoką energię wewnętrzną, a także prędkość. W ten sposób są w stanie rozbijać wszystkie cząsteczki brudu, nawet mocno osadzonego, a także komórki grzybów i bakterii. Para wodna jest więc skuteczna nie tylko w czyszczeniu, ale również w dezynfekcji wszelkich powierzchni. W samochodzie za pomocą pary można myć praktycznie wszystko. Przede wszystkim, doskonale czyści się karoserię – nie trzeba używać detergentów, można jedynie zastosować delikatne, naturalne środki myjące. Karoseria jest czysta, a jednocześnie nie pojawiają się na niej zarysowania. Parą wodną można również umyć wszelkie elementy silnika, kół, felg, a także elementów nadwozia. Dostaje się wszędzie tam, gdzie zwykła woda nie ma żadnych szans zadziałania. Dzięki parze wodnej można również skutecznie wyczyścić tapicerkę wewnątrz pojazdu. Bardzo szybko schnie po takim zabiegu, nie trzeba więc kilka dni czekać na wyschnięcie, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego prania z użyciem wody i detergentów.

Gdzie można umyć samochód parą?

Jedynym minusem myjni parowych może być fakt, że jest ich póki co niewiele w porównaniu do tradycyjnych myjni wykorzystujących wodę czy ostre szczotki. Jednak sytuacja bardzo szybko się zmienia, gdyż coraz większe jest zapotrzebowanie ze strony kierowców. Jeśli nieco poszukamy, bez problemu będziemy mogli znaleźć myjnię parową znajdującą się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z dobroczynnych właściwości pary i używałeś do mycia zwykłej wody lub jeździłeś na tradycyjną myjnię, warto wypróbować mycie parowe. Już po jednorazowym zabiegu będzie można zobaczyć pozytywną moc pary i to, jak korzystnie wpłynie na wygląd samochodu oraz odczuwanie świeżości wewnątrz pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *