Uszkodzona karoseria samochodu, na przykład po gradobiciu, nie jest niczym przyjemnym i z pewnością niejednemu kierowcy popsuła już nerwy. Jak można rozwiązać tego typu problem? Najlepszym wyjściem okazuje się tutaj oddanie samochodu do warsztatu. Więcej informacji znajdziecie poniżej, zachęcamy do lektury naszego artykułu.
Naprawa karoserii po gradobiciu
Usuwanie wgnieceń po gradobiciu to specjalność firmy HDMaster ze Skwierzyny (Lubuskie), firma oferuje naprawę karoserii po gradobiciu z wykorzystaniem dwóch metod – metody PDR oraz metody GLUE PULLER. Na czym polegają obie techniki? O tym przeczytacie poniżej.
Metoda PDR
Metoda PDR, czyli Paintless Dent Repair umożliwia naprawę powstałych w wyniku gradobicia wgnieceń karoserii i co istotne, bez konieczności jej lakierowania. Na czym polega taka metoda? Już wyjaśniamy!
Usuwanie wgnieceń po gradobiciu metodą PDR polega na wypychaniu lub wyciąganiu wgnieceń. To czy zastosujemy wypychanie, czy wyciąganie wgnieceń zależne jest od tego, w jakim miejscu powstało wgniecenie.
Jeśli uszkodzona została maska samochodu zaleca się zastosowanie wypychania, ponieważ dostęp do wewnętrznej strony blachy nie stwarza żadnych problemów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku uszkodzenia dachu auta – wypychanie wgnieceń związane byłoby tutaj z pracami demontażowymi, dlatego wgniecenie łatwiej będzie usunąć od strony zewnętrznej, czyli za pomocą wyciągania.
Cały proces, choć nie jest bardzo skomplikowany, wymaga odpowiednich umiejętności, niezbędne jest tutaj użycie takich narzędzi jak lance lub heble.
Naprawa karoserii po gradobiciu z wykorzystaniem metody PDR ma kilka istotnych zalet, wymienić tutaj możemy:
- niewielkie koszty naprawy,
- sprawną realizację naprawy,
- nie jest konieczna wymiana elementów samochodu na nowe .
Metoda GLUE PULLER
Glue Puller jest urządzeniem, które umożliwia sprawną naprawę niewielkich wgnieceń metodą klejową. Polega ona na klejeniu z użyciem termotopliwego kleju odpowiednio dobranych grzybków.
Pierwszym krokiem jest tutaj wyczyszczenie naprawianej powierzchni przeznaczonymi do tego celu środkami. Następna czynność to dobranie grzybków pod względem wielkości i kształtu oraz przygotowanie kleju. Klej umieszczamy na grzybku i przyklejamy do uszkodzonej powierzchni. Gdy grzybek zastygnie można przejść do kolejnego kroku, którym jest wyciągnięcie blachy, w tym celu należy umieścić uchwyt Glue Pullera na grzybku i delikatnie wyciągnąć. Ostatnią czynnością jest korekta wyciągniętego grzybka – należy go odpowiednio spłaszczyć.
Usuwanie wgnieceń po gradobiciu – cena
Cena usunięcia uszkodzeń karoserii, które powstały po gradobiciu może być różna. Koszt naprawy niewielkich uszkodzeń będzie niższy niż w przypadku większych wgnieceń. Ceny mogą więc wahać się od 50 do nawet 500 złotych.
Karoseria po gradobiciu
Grad i uszkodzenie karoserii to problem, z którym każdego roku uporać się musi wielu kierowców. Podpowiadamy, że nie warto wpadać w panikę, warto natomiast zdać się na pomoc fachowców, którzy zadbają o to, by usuwanie wgnieceń po gradobiciu przebiegło sprawnie i spełniało najwyższe standardy jakości. Zespół HD Master zaprasza wszystkich zainteresowanych z Zielonej Góry, Szczecina, Poznania oraz z innych miejscowości w pobliżu Skwierzyny.