Urządzamy pracownię krawiecką – czego szukać w szczecińskich pasmanteriach?

Czy przychodzą Ci na myśl wyłącznie szpilki i igły, gdy myślisz o tych wszystkich różnych narzędziach do szycia? Przy tak wielu różnych materiałach do szycia może to być nieco przytłaczająca dla początkujących, aby będąc w jednej z szczecińskich pasmanterii zdecydować się na konkretny zakup. Podczas gdy niektóre narzędzia do szycia są niezbędne, inne są opcjonalne – i te materiały można nabyć później.

Aby pomóc Ci poruszać się po świecie narzędzi do szycia i aby pomóc ci zrozumieć, za odpowiadają te poszczególne akcesoria, przygotowaliśmy ten przewodnik dla początkujących, które warto sprawdzić, zanim udasz się do lokalnego sklepu z materiałami tekstylnymi.

Jeśli byłeś kiedyś w szwalni lub sklepie z wyrobami krawieckimi i wędrowałeś po korytarzach z wyrobami do szycia, widziałeś na pewno wiele narzędzi do szycia, od podstawowych jak

https://polimex.net/pl/sklep/6-sznury-i-sznurki/270-sznurki-odziezowe-bawelniane do naprawdę wyrafinowanych. To wystarczy, by dać początkującym odrobinę rozkoszy!

Nie ma potrzeby, aby przytłaczać swoją domową pracownie tymi wszystkimi nowymi rzeczami. Zamiast tego rzućmy okiem na najważniejsze narzędzia do szycia i ich zastosowania. Aby to ułatwić, podzieliśmy te narzędzia do szycia na kategorie.

Zanim wydasz wszystkie swoje pieniądze na nowe, błyszczące gadżety i akcesoria do szycia, upewnij się, że masz te podstawowe narzędzia do szycia i naucz się ich poprawnie używać! Te przedmioty:

  • pomogą Ci zacząć,

  • przeprowadzą Cię przez lekcje szycia,

  • pomogą Ci w projektach szycia przyjaznych dla początkujących.

Rzadko jesteś w stanie wykonać jakikolwiek projekt krawiecki bez używania szpilek. W branży odzieżowej doświadczone szwaczki po prostu trzymają kawałki razem i szyją, naprawdę szybko! Fajnie się na to patrzy, ale najlepiej spiąć kawałki przed szyciem.

Możesz użyć standardowych szpilek, ale zwróć uwagę, że podczas szycia jedwabiu należy używać najlepszych szpilek, aby uniknąć trwałych dziur w tkaninie.

Poduszeczka do igieł

Poduszeczka do igieł to pomocne narzędzie do utrzymywania wszystkich szpilek w jednym miejscu, aby nie było problemu z ich znalezieniem, kiedy ich potrzebujesz. Ewentualnie możesz przechowywać je w metalowym pojemniku, takim jak pudełko z miętówek.

Rozpruwacz do szwów

Rozpruwacz szwów działa dokładnie tak, jak wskazuje jego nazwa. Ale dlaczego ktoś chciałby rozpruwać szew? Możesz popełnić sporadyczne błędy, takie jak zszycie materiału z niewłaściwymi bokami skierowanymi do siebie lub zszywanie lewego rękawa z otworem w prawym rękawie itp.

Próba zgrania szwu za pomocą nożyczek może uszkodzić tkaninę. Rozcinacz szwów jest zaprojektowany tak, aby ślizgać się pomiędzy warstwami tkaniny i precyzyjnie wycinać nitkę.

Żelazko i deska do prasowania

Prasowanie tkaniny przed cięciem kawałków może zapobiec katastrofom później. Dopasowanie odzieży zależy od precyzji cięcia. Podczas składania fragmentów wzoru, szwy muszą być wyprasowane, a więc takie narzędzia też są niezbędne. Natomiast, prasowanie szwów po skończeniu ubrania zapewni im niezły, profesjonalny wygląd..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *