Urządzamy biuro podróży – na co uwagę zwracają klienci? 

Biuro podróży to miejsce, które powinno kojarzyć się z relaksem, wakacjami i słońcem. Do niego przychodzą bowiem osoby, które wybierają się na egzotyczne wakacje czy wymarzona wycieczkę. Warto więc zadbać o jego efektowny wystrój, aby było wygodne, komfortowe i urządzone w taki sposób, by zachęcało do przebywania w nim jak najdłużej.

Każde biur podróży powinno być urządzone w sposób jak najbardziej przyjazny dla klientów. Ważne są już pierwsze elementy, jakie widzimy przed wejściem, jak choćby drzwi zewnętrzne czy witryny i okna pełne ciekawych katalogów, ofert i promocji. Wnętrze biura powinno być jasne i słoneczne, aby pozytywnie się kojarzyło i miło się w nim spędzało czas. A w biurze podróży tego czasu spędzamy całkiem sporo na przeglądaniu katalogów, wybieraniu oferty czy czytaniu umowy przed podpisaniem.

Słońce i energia na każdym kroku

wirtualne biuro LublinKlienci w biurze podróży często zwracają uwagę na wystrój, który kojarzy się z wypoczynkiem. Zadbajmy więc o właściwa aranżację ścian, które najlepiej się prezentują, gdy wyglądają jak pocztówki z podróży. Można postawić na efektowne obrazki w ramkach lub duże, przyciągające spojrzenia plakaty ze zdjęciami. Świetnym rozwiązaniem w biurze podróży może również być efektowna, wakacyjna fototapeta, najlepiej ze zdjęciem z jakiegoś atrakcyjnego turystycznie regionu świata. Takie zdjęcie na ścianie stanowi pewnego rodzaju przedsmak wakacyjnych szaleństw, przyciąga spojrzenia i na pewno buduje oryginalny klimat wnętrza. W aranżacji biura podróży pamiętajmy również, by było w nim jak najwięcej światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Jasne wnętrze zawsze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości, a dodatkowo słońce wpadające przez okno również kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem.

Wygodne, komfortowe meble

W biurze podróży klienci zwracają również uwagę na komfort i wygodę podczas rozmowy z konsultantem czy doradcą. Pamiętajmy, że taka rozmowa zwykle jest długa, meble powinny więc być wygodne i funkcjonalne, aby nie męczyły podczas długotrwałego siedzenia. W biurze podróży możemy sobie pozwolić na nieco szaleństwa, jeśli chodzi o wybór mebli. Nie jest to bowiem standardowe miejsce biurowe, a wnętrze, do którego przychodzimy robiąc pierwszy krok do naszych wakacji. Świetnie będą się prezentowały meble o ciekawych kształtach, w intensywnych barwach, wykonane z efektownych materiałów. Dzięki temu cały wystrój wnętrza będzie łączył w sobie elegancję, ciekawy efekt i funkcjonalność. Planując wystrój biura pamiętajmy też, że jest on ważny nie tylko dla klientów, ale również dla pracowników, którzy spędzają w nim czas na co dzień. Zadbajmy więc nie tylko o wygodę osób z zewnątrz, ale też tych osób, które pracują na wyniki finansowe biura. Nawet najlepsze i najbardziej designerskie i oryginalne meble nie sprawdzą się, jeśli nie będą się nadawały do długotrwałego użytkowania.

One thought on “Urządzamy biuro podróży – na co uwagę zwracają klienci? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *