Ulubiona sofa cała w plamach? Dowiedz się, co z tym możesz zrobić!

Być może rozlałeś drinka na swoje ulubione krzesło i nie wyczyściłeś go od razu lub masz świeżą plamę i chcesz ją natychmiast usunąć? A może szukasz sposobu na odświeżenie tapicerki lub skóry, aby Twój fotel wyglądał jak nowy?

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z plamą, czy szukasz porady na temat konserwacji swojej sofy, tutaj znajdziesz fachowe wskazówki dotyczące czyszczenia. Jeśli jednak wolisz to zadania oddać w ręce profesjonalistów – lepiej spójrz na pranie kanap w miasteczku Wilanów.

W tym przewodniku dowiesz się, jak samodzielnie czyścić skórzane lub tapicerowane fotele.

  • Czerwone wino?

  • Sos do makaronu?

  • Śmierdząca plama?

Bez względu na wyciek istnieje rozwiązanie. Przed rozpoczęciem czyszczenia fotela, zanim zaczniesz, dokładnie sprawdź instrukcje obsługi. Niezależnie od tego, czy Twój fotel jest tapicerowany, czy skórzany, szczególnie jeśli jest objęty gwarancją. Instrukcje powinny zawierać krótką listę środków czyszczących, których należy unikać, czy to do mebli ze skóry, czy tapicerki.

Etykiety na większości środków czyszczących przeznaczonych do skóry i / lub tapicerki zalecają przetestowanie produktu na niepozornym obszarze przed pójściem w czyszczeniu do przodu, ponieważ niektóre środki czyszczące mogą zmieniać kolory tkanin i skór. Spód poduszki lub ukryta wewnętrzna część boku lub oparcia fotela to idealne miejsce do testowania.

Poplamiony fotel, sofa bądź inny mebel – co z tym możesz zrobić?

Upewnij się, że fotel nie ucierpi powodu zastosowania wody. Po sprawdzeniu jesteś gotowy, aby kontynuować. Wykonaj następujące kroki: Jak wyczyścić rozlane płyny na tapicerowanym fotelu:

-Zetrzyj bałagan papierem kuchennym lub chłonnymi szmatami. W przypadku wszystkich foteli unikaj pogorszenia sytuacji. Nie przesuwaj się od zewnętrznej krawędzi plamy do środka. Po usunięciu jak największej ilości możliwości przejdź do następnego kroku.

-Odkurz obszar, aby usunąć ciężkie zabrudzenia.

-Napełnij wiadro ciepłą wodą i dodaj łyżkę detergentu do prania lub płynu do mycia naczyń.

-Upewnij się, że wybrane mydło nie zawiera wybielacza. Jeśli masz środek czyszczący na bazie enzymów, który jest bezpieczny dla twojej tapicerki, zadziała.

-Zanurz szmatkę w roztworze czyszczącym, wyciśnij nadmiar płynu i wytrzyj plamę okrężnymi ruchami i przesuwaj się od krawędzi do środka. Jeśli plama jest jeszcze widoczna, może być konieczne wyszorowanie obszaru miękką szczotką.

-Powtarzaj ruchy, aż usuniesz plamę.

-Powtórz z czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości ze środka czyszczącego.
Umieść kilka warstw papieru kuchennego lub jasnego ręcznika na czyszczone miejsce. To pochłonie nadmiar płynu. Poczekaj, aż fotel całkowicie wyschnie, zanim w nim usiądziesz.

Jeśli tapicerka fotela jest bezpieczna dla rozpuszczalników, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie po usunięciu jak największej ilości plam.

Jeśli po samodzielnym wypróbowaniu tych awaryjnych czynności okaże się, że twój fotel nadal jest poplamiony, możesz poprosić o profesjonalne czyszczenie tapicerki. Plamy z tuszu, farby i wysuszonych wycieków często wymagają szczególnej opieki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *