Twój Instalator — instalacje sanitarne Szczecin

Instalacja sanitarna to nieodłączny element każdego domu i mieszkania. Jej podstawowa funkcjonalność jest konieczna do większości prac podczas budowy nowego domu, czy remontu mieszkania. Natomiast pełna instalacja sanitarna zapewnia nam wysoki komfort mieszkania na co dzień. Sprawdź, co wchodzi w skład instalacji sanitarnej i jak możesz zaplanować remont lub budowę domu z uwzględnieniem jej modernizacji.

Instalacja sanitarna

Instalacja sanitarna to bardzo szerokie pojęcie, w skład którego wchodzą takie media jak woda, gaz i powietrze. W przypadku najczęściej występujących instalacji w budynkach mieszkalnych możemy wyróżnić takie instalacje jak:
• instalacja wodna,
• instalacja kanalizacyjna,
• instalacja grzewcza,
• instalacja gazowa,
• instalacja wentylacji, w tym grawitacyjnej i mechanicznej,
• instalacja klimatyzacji.

Instalacja wodna w domu i mieszkaniu

Instalacja wodna odpowiada za doprowadzenie do domu i mieszkania wody. Tak więc w skład instalacji wodnej możemy wliczyć przewody i rury zasilające, elementy sterujące przepływem wody, filtry, wodomierze i armaturę czerpalną. Prawidłowy montaż instalacji wodnej zapewni nam trwałe i szczelne połączenie, które będzie bezpieczne w użytkowaniu przez wiele lat. Samodzielny montaż instalacji sanitarnej bez specjalistycznych narzędzi, które gwarantują szczelność połączeń, może być niemożliwy. Dlatego warto skorzystać z usług firmy zajmującej się montażem instalacji sanitarnych. Jeśli szukasz lokalnego instalatora instalacji wodnej w Szczecinie, sprawdź koniecznie firmę Twój Instalator, cieszącą się bardzo dobrą opinią wśród klientów i wieloletnim doświadczeniem.

Instalacja kanalizacyjna

Głównym zadaniem instalacji kanalizacyjnej jest odprowadzenie zużytej wody do pionów kanalizacyjnych i dalej do poziomych przewodów odpływowych. Dobrze wykonana instalacja kanalizacyjna zapewnia szczelne połączenie z urządzeniami sanitarnymi oraz brak możliwości przedostawania się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń.

Instalacja grzewcza

Wybór odpowiedniej instalacji grzewczej dla domu, mieszkania, biura czy hali ma bardzo duży wpływ na przyszłe koszty związane z ogrzewaniem w sezonie zimowym. To jaki rodzaj instalacji grzewczej będzie korzystny w wybranym przypadku, zależy od wielu indywidualnych czynników. Dlatego też przed wyborem instalacji grzewczej warto sięgnąć porady u specjalistów, którzy zajmują się jej montażem na co dzień.
Sposób, w jaki możemy ogrzewać dom, mieszkanie lub budynek jest często ograniczony do kilku możliwości. Najczęściej możemy spotkać się z instalacją grzewczą, która jest zasilana przez:
• gaz ziemny
• węgiel kamienny
• drewno opałowe
• olej opałowy
• gaz płynny
• energię elektryczną
• pompy ciepła

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów paliwa zapewnia różny poziom wydajności, który przekłada się na koszt wytworzenia 1kWh ciepła. Dla porównania wytworzenie 1kWh ciepła z wykorzystaniem pompy ciepła może być nawet czterokrotnie niższy niż w przypadku ogrzewania energią elektryczną.
Instalacja grzewcza — grzejniki czy ogrzewanie podłogowe?
Będąc na etapie wyboru instalacji grzewczej w domu lub mieszkaniu, wielu inwestorów stoi przed wyborem między grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym. Każde z rozwiązań ma swoje wady oraz zalety i na temat każdego z nich jest wiele mitów. Główną różnicą między ogrzewaniem pomieszczenia za pomocą grzejników znajdujących się na ścianie i ogrzewaniem podłogowym jest sposób emisji ciepła. W przypadku grzejników jest to konwekcja, czyli ruch ogrzanego powietrza. Natomiast w przypadku ogrzewania podłogowego jest to promieniowanie.

ogrzewanie podłogowe szczecin

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego i chcesz uzyskać wysoki komfort mieszkania, niskie koszty eksploatacji instalacji grzewczej to potrzebujesz rozwiązania szytego na miarę. Wybierając sprawdzony zespół instalatorów, możesz cieszyć się optymalnie dobranym systemem ogrzewania podłogowego oraz wykonaniem na najwyższym poziomie. Montaż ogrzewania podłogowego w Szczecinie to domena specjalistów z firmy Twój Instalator, którzy nie tylko montują ogrzewanie podłogowe, ale również prowadzą sklep z niezbędnymi podzespołami i akcesoriami. Decydując się na montaż ogrzewania podłogowego w Szczecinie przez firmę Twój Instalator, otrzymujesz pełne wsparcie podczas wykonywania prac instalacyjnych oraz po ich skończeniu.
Jeśli szukasz firmy instalacyjnej, sklepu online lub stacjonarnego w Szczecinie, sprawdź koniecznie stronę www.twoj-instalator.pl, gdzie znajdziesz pełną ofertę usług instalacyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *