Tusze i tonery do drukarek – dlaczego warto kupować zamienniki i oryginały?

Osoby, które niewiele drukują, raczej nie przykładają wielkiej wag do kosztów drukowania, z drukarek korzystają bowiem sporadycznie. Zupełnie inaczej jest w przypadku firm, w których codziennie drukuje się dziesiątki czy setki dokumentów. Mocno eksploatowane drukarki wymagają częstej wymiany tonerów i tuszu, co wiąże się ze sporymi kosztami. Poszukiwanie oszczędności jest więc dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że przy okazji nie będziemy schodzić z jakości. Im więcej próbujemy zaoszczędzić, tym więcej później trzeba będzie wydać pieniędzy na naprawę ewentualnych usterek. Zawsze warto więc stawiać na jakość.

Oryginalne tonery zapewniają bezproblemowe użytkowanie drukarki

BROTHER - sklep z toneramiTusze i tonery do drukarek Samsung dostępne są zarówno oryginalne, jak i zamienniki. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto ustalić przede wszystkim indywidualne potrzeby. Jeśli decydujemy się na oryginalne tonery, możemy mieć pewność, że są one optymalnie dopasowane do potrzeb konkretnej drukarki. A co za tym idzie – jakość wydruku zawsze będzie doskonała.

Na rynku dostępne są również dobrej jakości zamienniki, które są kilkadziesiąt procent tańsze od oryginałów. Gwarantują one dobrej jakości wydruk, ale pod warunkiem, że są faktycznie sprawdzone i kupione u sprawdzonego producenta. Jeśli szukasz dobrej jakości tonerów, zobacz tonery do drukarek Samsung na stronie dodrukareksamsung.pl. W większości firm, które często korzystają z drukarek, wybierane są tonery oryginalne. Ich koszt w porównaniu do zamienników nie jest bowiem duży, jeśli weźmiemy pod uwagę, że można je sobie wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

Nie w każdym urządzeniu sprawdzi się zamiennik

O tym, czy lepiej jest stosować oryginały czy zamienniki, często decyduje też rodzaj posiadanej drukarki. Jeśli mamy drukarkę atramentową, można bez większych problemów zdecydować się na zamienniki. Nie powinno być żadnych problemów z późniejszym użytkowaniem urządzenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku nowoczesnych, laserowych urządzeń. W takiej sytuacji do drukarki najlepiej jest dokupić oryginalny toner, przeznaczony właśnie do niej. Wielu użytkowników drukarek, w poszukiwaniu jak największych oszczędności, decyduje się na najtańsze rozwiązania, czyli zamienniki regenerowane. Polega to na wyjęciu oryginalnego tonera po jego wyczerpaniu, a następnie napełnia się go ponownie tuszem.

Nie jest to dobre rozwiązanie, po pierwsze dlatego, że takie tusze często są słabej jakości i wystarczają na niewiele wydrukowanych stron. Często też po takim działaniu drukarka całkowicie odmawia posłuszeństwa – urządzenie wykrywa bowiem nieoryginalny tusz i informuje o odmowie funkcjonowania. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, aby urządzenie ponownie działało, jest kupno oryginalnego toneru.

3 thoughts on “Tusze i tonery do drukarek – dlaczego warto kupować zamienniki i oryginały?

  1. Szczerze powiedziawszy nie widzę osobiście powodów dla drukowania oryginałem. Jasne, że są klienci na takie wkłady i jeśli tylko mają ochotę to mogą kupować oryginały tak tuszów jak i tonerów, jednak sam zawsze sięgam po zamienniki. Może w przypadku innych firm jak HP czy Brother jest inaczej, ale ja kupując tonery do Samsunga oszczędzam sporo pieniędzy kupując zamienniki. Za dobry jakościowo zamiennik płacę 4x mniej niż za oryginał, z tańszymi nie eksperymentuję ale wiem, że można by kupić za jeszcze mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *