Trener personalny Szczecin – jak wybrać?

Początek roku to czas, w którym wiele osób ma postanowienia noworoczne. Znaczna część z tych postanowień dotyczy wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej, która często jest na zerowym lub niskim poziomie. W tym czasie ważne jest, by skorzystać z profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje dobry trener personalny.

Postanowienia noworoczne to bardzo dobry sposób, by wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu. Jeśli są one związane z aktywnością fizyczną lub poprawą naszej codziennej diety, warto powierzyć to profesjonalistom. Takie osoby dokładnie sprawdzą nasze możliwości i dostosują plan działania, by osiągnąć jak najlepszy efekt i przede wszystkim nas nie zniechęcić.

Motywacja i chęć utrzymania aktywności fizycznej

Motywacja i determinacja w utrzymaniu aktywności fizycznej jest niezwykle ważna. Częsty brak motywacji do kolejnych wizyt na siłowni jest spowodowany brakiem oczekiwanych rezultatów w czasie, jaki sobie wyznaczyliśmy. Prawda jest jednak taka, że wiele osób bez odpowiedniej wiedzy wyznacza sobie cele, które nie są do osiągnięcia metodami, jakie same stosują. Tu pojawia się głównie brak podstawowej wiedzy o swoim organizmie, jego możliwościach i wielu dodatkowych czynnikach, które mają duży wpływ na nasze życie.

Wiadomości sportoweOglądając reklamy wysportowanych osób, które po suplementacji wybranym produktem osiągnęły wymarzoną sylwetkę, daje nam nierealny obraz stanu faktycznego. Wiele osób odwiedzających w styczniu siłownię lub klub fitness ma niestety słomiany zapał, który znika po kilku treningach. Oczywiście oczekiwanie spektakularnych efektów po kilku godzinach wizyty na siłowni mija się z celem. W tym czasie możemy co najwyżej poznać wybrane urządzenia do treningu oraz nauczyć się w miarę poprawnej techniki treningowej. Bez odpowiedniego wsparcia w postaci trenera personalnego nie mamy jednak co liczyć na osiągnięcie celów, jakie mieliśmy w postanowieniu noworocznym.

Jak wybrać dobrego trenera personalnego – Piotr Janicki

Wybór trenera personalnego jest niezwykle ważny, szczególnie dla osób, które od dłuższego czasu nie uprawiały aktywności fizycznej lub potrzebują motywacji do osiągnięcia wyznaczonych celów. Przy wyborze dobrego trenera personalnego warto przede wszystkim sprawdzić jego kwalifikacje związane z wykonywanym zawodem, doświadczenie, jakie posiada oraz osiągnięcia jego podopiecznych.

Kwalifikacje zawodowe trenera personalnego to przede wszystkim jego wykształcenie oraz odbyte kursy. Sport to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, w której wykorzystywane są wszelkiego rodzaju nowości, za którymi dobry trener personalny powinien nadążyć. W tym miejscu nie ma już miejsca dla osób, które dorywczo zajmują się treningiem personalnym. Ilość wiedzy, jaka pojawia się każdego roku, nowe metody treningowe, urządzenia i narzędzia do pracy wymagają od trenera personalnego całkowitego zaangażowania. Legitymacja trenera to tylko jeden z kilku elementów, które świadczą o jego zaangażowaniu i poziomie wiedzy. Rodzaje szkoleń oraz ich liczba może nam dużo powiedzieć o zaangażowaniu danej osoby w rozwój pod względem bycia trenerem personalnym. Warto sprawdzić jakiego rodzaju szkolenia odbywa osoba, którą chcemy wybrać na mentora oraz ile razy w roku na takich zgrupowaniach się pojawia.

Doświadczenie zawodowe i osiągnięcia trenera personalnego

Nawet najlepiej wyszkolony trener personalny, który odbył dziesiątki kursów i szkoleń potrzebuje odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Liczba podopiecznych oraz staż zawodowy to bardzo ważny element, który powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru osoby odpowiedzialnej za nasz trening. Doświadczenie zawodowe może w bardzo łatwy sposób zdefiniować nam dobrego trenera personalnego, który wyróżnia się nie tylko ogromną wiedzą, ale przede wszystkim wykorzystaniem jej na bardzo wysokim poziomie, co przekłada się na wyniki podopiecznych.

Wiele osób, które zajmują się zawodowo opieką nad podopiecznymi, którzy chcą zwiększyć swoją aktywność, często ogranicza się tylko do osób trenujących amatorsko. W gronie ich klientów znajdziemy osoby, które chcą nieznacznie poprawić swoją kondycję, schudnąć lub delikatnie poprawić umięśnienie. Druga grupa to profesjonalni trenerzy personalni, którzy w gronie podopiecznych posiadają osoby trenujące zawodowo. Doświadczenie profesjonalnego trenera personalnego, który nadzoruje i kieruje osoby zawodowo zajmujące się sportem, jest często na wiele wyższym poziomie niż trenera, który ogranicza się do grupy amatorsko związanej z treningiem siłowym lub fitness.

Jak wybrać trenera personalnego w Szczecinie?

W Szczecinie tak jak w każdym innym większym mieście znajdziemy oferty wielu trenerów personalnych. Wybór jednak powinniśmy zawęzić tylko do osób, które są trenerami personalnymi „na cały etat”. Dzięki temu zyskujemy pewność, że trener poważnie traktuje swoją rolę w rozwoju innych osób i nie jest to dla niego sposób na dorobienie do głównej pracy. Przeglądając oferty na portalach ogłoszeniowych, zobaczymy wiele propozycji profesjonalnej współpracy. Tu jednak warto sprawdzić autentyczność samego trenera. Wiele z tych ogłoszeń już na pierwszy rzut oka wygląda amatorsko, co powinno dać nam wskazówkę. Warto sprawdzić jak wygląda strona internetowa trenera oraz jakie ma on opinie w internecie. Bardzo dobrym przykładem jest trener personalny Piotr Janicki, który zawodowo zajmuje się dbaniem o prawidłowy rozwój podopiecznych. Na co dzień Piotr prowadzi treningi w centrum Szczecina, głównie w Fitness Word Szczecin. Jako trener personalny jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, często dodaje wartościowe wpisy dla osób zaczynających przygodę z treningiem jak i osób bardziej zaawansowanych. Dodatkowo Piotr Janicki posiada stronę internetową www.piotr-janicki.com z dokładną ofertą usług trenera personalnego, opisem swoich kompetencji oraz opiniami podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *