Trądzik niejedno ma imię – jak go rozpoznać i radzić sobie z nim?

Prawdopodobnie jednym z najczęstszych, ale złożonych problemów życiowych jest walka z trądzikiem od wieku dojrzewania do dorosłości. Statystyki pokazują, że większość z nas ma problemy z trądzikiem. Uważaj się za szczęściarza, jeśli nigdy nie miałeś prawdziwego problemu z trądzikiem. Jeśli masz poważne problemy z trądzikiem, znalezienie lekarstwa, aby się go pozbyć, jest twoją codzienną misją.

Naukowo nie ma lekarstwa na trądzik. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby zapobiec problemowi trądziku i rozwiązania takie jak: https://vesmed.pl/tabletki-na-tradzik-ranking/. Innym słowem powszechnie używanym na trądzik są pryszcze. Pryszcze to czerwone guzki wypełnione ropą. Zwykle są obolałe i podrażnione. Zwykle są widoczne w okresie dojrzewania, jednak mogą pojawić się w dowolnym momencie.

Witamina e a zdrowie skóry

Kiedy widzisz małe, okrągłe, solidne guzki, są one znane jako grudki. Jeśli te okrągłe guzki zostaną zainfekowane i wypełnią się ropą, nazywane są krostami. Kiedy masz dużą grudkę głęboko w skórze, nazywa się to guzkiem. Jeśli guzek jest widoczny na skórze i wypełniony ropą, nazywa się go cystą. Zarówno cysty, jak i guzki mogą być bardzo bolesne.

Jak witamina E pomaga w walce z trądzikiem?

Trądzik to długotrwały, zapalny stan skóry. Statystyki pokazują, że dużo osób zmagających się z trądzikiem ma również do czynienia z bliznami potrądzikowymi. W większości przypadków trądzik jest uważany za chroniczny problem niechcianych guzków i pryszczy pojawiających się na twarzy.

W rzeczywistości trądzik może również powodować pojawianie się plam, pryszczy i guzków na skórze. Są one często widoczne na twarzy, szyi, plecach, ramionach, klatce piersiowej i ramionach. Te guzki mogą mieć różne formy, takie jak zaskórniki, cysty i guzki. Są też białe okrągłe guzki widoczne na powierzchni skóry. Występują z powodu zatkanych porów. Pory zostają zatkane martwymi komórkami skóry, brudem, makijażem i olejkami. Dlatego winny może być twój rytuał oczyszczania lub styl życia. Innym czynnikiem powodującym może być twój kod genetyczny. Jeśli twój typ skóry jest bardzo tłusty, zwiększa to prawdopodobieństwo zatkania porów i rozwoju zaskórników.

Zaskórniki to małe, ciemne lub czarne guzki widoczne na powierzchni skóry. Wynika to z zatkanych mieszków włosowych. Gruczoł, który wytwarza olej w mieszku włosowym, nazywany jest gruczołem łojowym, a olej, który wytwarza, określany jest jako łojotok. Kiedy mieszek jest zatkany, a skóra pozostaje zamknięta na guzku, wtedy jest to bolący problem. Kiedy skóra otwiera się nad zatorem, tlen zmienia kolor na ciemny lub czarny i wtedy staje się zaskórnikiem.

Naturalnie Twoja skóra wytwarza własny olej, który jest nawilżony. Gruczoły produkujące olej, gruczoły łojowe, to bardzo małe gruczoły, które wytwarzają olej, sebum. Sebum nawilża skórę i włosy. Gruczoły te znajdują się w całym ciele w porach skóry.

Są 2 miejsca, w których nie znajdują się gruczoły łojowe: dłonie i podeszwy stóp. Większość gruczołów łojowych znajduje się na twarzy i skórze głowy. Twoje ciało nieustannie zrzuca martwy naskórek, ale czasami martwy naskórek jest oporny. To powoduje, że martwy naskórek utyka w porach i wraz z sebum powoduje zatykanie porów.

Polecamy:
Jak zmienić dostawcę prądu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *