Top 5 najlepiej wyposażonych przedszkoli w Szczecinie

W Szczecinie podobnie jak w każdym innym dużym mieście zapotrzebowanie na przedszkola jest dosyć duże. Nic więc dziwnego, że w mieście działają nie tylko przedszkola publiczne, ale również całe mnóstwo prywatnych przedszkoli, które są doskonale wyposażone i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców.

Jeśli szukasz przedszkola w Szczecinie, warto zwracać uwagę co najmniej na kilka czynników. Przede wszystkim, przedszkole powinno znajdować się w dobrej lokalizacji z wygodnym dojazdem. To pozwoli na szybkie zawożenie i odbieranie dzieci w drodze do pracy. Warto również zwracać uwagę na wyposażenie przedszkoli, zarówno te wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Bardzo ważne są place zabaw, na których dzieci spędzają wiele czasu, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Każde przedszkole powinno mieć na wyposażeniu takie zabawki, jak huśtawki, bujak na sprężynie, zjeżdżalnie czy piaskownice. Zabawek powinno być na tyle dużo, aby większa gromadka dzieci mogła spędzać na placu zabaw czas aktywnie i nie musieć się nudzić w oczekiwaniu na swoją kolej na huśtawce czy zjeżdżalni. Jakie przedszkola są naprawdę dobrze wyposażone i godne polecenia dla rodziców mniejszych i większych dzieci?

Przedszkole i żłobek Norlandia 

Na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole dla dziecka?

Każdy rodzic pragnie zagwarantować swojemu dziecku to, co najlepsze. Od pierwszych dni życia pielęgnuje je, dba o jego rozwój i przyszłość. Z tego względu wybór odpowiedniego przedszkola dla malucha także powinien być odpowiednio przemyślany i spełniać oczekiwania zarówno rodziców jak i przyszłego przedszkolaka. Na co zwracać uwagę wybierając placówkę dla dziecka? Odpowiedź znajdziecie poniżej. 

Oferta edukacyjna ma znaczenie 

Dziecko idzie do przedszkola nie tylko po to, aby bawić się i mieć zapewnioną opiekę w godzinach pracy rodziców. To pierwszy krok na ścieżce edukacji naszej pociechy i tak właśnie powinniśmy do tego podchodzić. Wybierając dobre przedszkole, które wie, jak uczyć dzieci poprzez zabawę i zapewnić im kreatywne, rozwojowe zajęcia każdego dnia, inwestujemy w przyszłość malucha. Nie bez powodu mówi się, że dzieci w przedszkolu dorastają znacznie szybciej – odpowiednio dobrana oferta edukacyjna potrafi usamodzielnić dziecko, rozwinąć w nim pasje i kształtować jego inteligencję. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy zajęcia pozwalają poznać maluchowi jego najbliższe otoczenie – w końcu warto by zobaczyło słynną Filharmonię Szczecińską i dowiedziało się czy Szczecin leży nad morzem. 

Angielski w przedszkolu

Poza zajęciami podstawowymi, warto zwrócić uwagę na to, czy dana placówka oferuje przedszkolakom zajęcia z języka angielskiego. Maluchy uczą się języków znacznie szybciej niż dorośli i warto ten fakt wykorzystać! Oczywistym jest, że im częściej takie zajęcia będą się odbywały, tym lepiej wpłynie to na postępy edukacyjne naszego dziecka. W Szczecinie funkcjonują przedszkola, które oferują lekcje języka angielskiego nawet 5 razy w tygodniu! 

W zdrowym ciele, zdrowy przedszkolak

Inną kwestią, która może okazać się decydująca przy wyborze przedszkola, to zajęcia ruchowe. W tym przypadku podobnie jak z językiem angielskim – im jest ich więcej, tym lepiej. Różne formy aktywności pomogą maluchowi zwiększyć koordynację ruchową, ale także sprawią, że dziecko odpowiednio wykorzysta swoją energię, a Wasze wspólne popołudnia będą po prostu spokojniejsze. 

Więcej na temat nowoczesnego przedszkola można przeczytać na: https://szczecin.norlandiaprzedszkola.pl 

 

Europejskie Przedszkole Niepubliczne

Znajduje się w dogodnej lokalizacji, dzięki czemu rodzice mogą bez problemu codziennie dowozić maluchy, jest też gdzie zaparkować. Przedszkole posiada dobrze wyposażony, duży plac zabaw, na którym znajduje się sporo bezpiecznych i funkcjonalnych zabawek. Doskonałe wyposażenie to gwarancja, że maluchy nie będą się nudzić zarówno podczas ładnej pogody, jak i wtedy, gdy za oknem będzie padał deszcz.

Przedszkole Promyk

Jest położone w wygodnym miejscu, posiada przestronne sale zabaw dla dzieci, a także duży i doskonale zaprojektowany plac zabaw. Dzieci mają do dyspozycji całe mnóstwo zabawek zarówno w budynku, jak i na świeżym powietrzu. Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia są idealnie dostosowane do potrzeb maluchów, dzięki czemu ich przebywanie w tym miejscu jest dla nich przyjemnością i komfortem.

Przedszkole Krasnal

Przedszkole jest położone w dobrej lokalizacji, w komfortowym i przestronnym budynku. Wszystkie sale, w których przebywają maluchy, są wyremontowane i doskonale wyposażone. Przedszkole posiada też komfortowy i rozbudowany plac zabaw, gdzie maluchy mogą bawić się na świeżym powietrzu, uczyć nowych sprawności i dbać o swoja kondycję. Przedszkole oferuje również szereg zajęć dodatkowych, które odbywają się w świetnie wyposażonych salach.

Przedszkole Zefirek

To miejsce wręcz stworzone dla maluchów. Jest świetnie zaprojektowane, wyremontowane i wyposażone we wszystkie niezbędne elementy. Sale zabaw dla dzieci są pełne nowoczesnych i funkcjonalnych zabawek, a także mają przystosowane meble i inne elementy wyposażenia wnętrza. Dużym atutem przedszkola jest spory plac zabaw pełen nowoczesnych sprzętów – bujawek, huśtawek, zjeżdżalni oraz torów przeszkód, które spełnią oczekiwania zarówno maluszków, jak i starszych dzieci. Zabawa na takim placu zabaw z pewnością będzie udana.

Przedszkole Liwena

Przedszkole jest pod każdym względem doskonale wyposażone i przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, od trzylatków do sześciolatków. W budynku znajduje się kilka przestronnych sal, dzięki czemu każda grupa wiekowa ma do dyspozycji osobne pomieszczenia. Dzieci mogą bawić się nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Przedszkole ma bowiem duży i przestronny plac zabaw, na którym maluchy mogą przebywać w czasie ładnej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *