Tampony czy podpaski – co wybrać?

Każda młoda kobieta, która dopiero wchodzi w dorosły świat, staje przed wyborem – tampon czy podpaska? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy oraz minusy, których należy być świadomą. W Internecie pojawia się wiele pytań związanych szczególnie z tamponami – opcją, która wciąż wzbudza niepokój wielu kobiet. Zupełnie niepotrzebnie – jest to bowiem rozwiązanie w stu procentach bezpieczne, zapewniające komfort użytkowania nawet podczas najbardziej krwawych dni. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadane przez młode kobiety pytania dotyczące tamponów.

1. Czy wkładanie tamponu boli i czy wiąże się z tym jakieś ryzyko?

Tampon założony w prawidłowy sposób, umieszczony wystarczająco głęboko, nie będzie sprawiał bólu i zapewni stuprocentowe bezpieczeństwo podczas “tych” dni. Jedyny ból, jaki możesz odczuwać, będzie spowodowany Twoim spięciem. Właśnie dlatego tak ważne jest rozluźnienie się podczas aplikowania do pochwy tamponu. Oddychaj głęboko i wprowadzaj środek higieniczny w górę, do tyłu, w kierunku krzyża.

2. Czy sznureczek tamponu może się urwać?

Jest to sytuacja bardzo mało prawdopodobna. Aby uniknąć takich problemów, warto wybierać lepsze tampony, czyli takie, które pochodzą od sprawdzonych, dobrze znanych oraz cenionych na całym świecie producentów, na przykład O.B – https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr.

3. Jak często należy zmieniać tampony?

Środek higieniczny powinien być dopasowany do intensywności krwawienia i należy zmieniać go przynajmniej co osiem (czasami nawet co cztery) godzin. Na rynku znaleźć można produkty o zróżnicowanej chłonności, wśród których każda kobieta będzie w stanie wybrać opcję odpowiednią dla siebie. Warto próbować i obserwować swoje krwawienie, dostosowując do niego stopień chłonności.

Tampony czy podpaski?

Wiele kobiet nie jest przekonanych do tamponów i sięga po sprawdzone rozwiązanie, jakim są podpaski. Nie ma w tym nic dziwnego – wzbudzają one o wiele mniej kontrowersji i znane są od wielu lat, stosowane przez nasze mamy oraz babcie. Należy jednak pamiętać, że to właśnie tampony zapewniają większe bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Podpaski często przesuwają się lub odklejają, co może być niezwykle problematyczne. Nie nadają się również na basen oraz podczas uprawiania sportów. Odpowiedź na pytanie “tampon czy podpaska?” nie jest jednak jednoznaczna, a każda kobieta samodzielnie musi podjąć decyzję. Na pewno warto próbować i szukać takiego środka higienicznego, który najlepiej sprosta indywidualnym oczekiwaniom każdej z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *