Szelki i opaski do koszuli

Moda jest zmienna – to najbardziej oczywista rzecz. Niektóre trendy znikają jednak na zawsze, inne w końcu wyłaniają się z mroków niepamięci i znowu wracają do łask. Taki los spotkał na przykład szelki do koszuli – nadal nie są jeszcze bardzo modne i nie widać ich na każdym kroku, ale właśnie dzięki temu są tak wyjątkowe i zwracają uwagę swoją nietuzinkowością. Poza nimi jest szereg innych akcesoriów, które mogłyby wydawać się reliktem przeszłości, ale powróciły i oznaczają najwyższą elegancję.

Co warto wiedzieć o opaskach do koszuli?

To wynalazek niezwykle praktyczny. Szelki do koszuli miały za zadanie dopasować koszule do ciała. W czasach, gdy był to bardzo uniwersalny element odzieży, było to bardzo ważne. W ten sposób także mogły one służyć przez dłuższy czas, a nawet być przekazywane kolejnym osobom. Dzisiaj nie ma już takiej potrzeby, a koszula jest bardzo prywatną częścią odzienia. Nadal jednak warto ją dopasować do zmieniających się okoliczności. Alternatywą byłoby ciągłe szycie ich na miarę i przeszywanie. Opaski sprawiają jednak, że tak jest dużo łatwiej.

W jakich sytuacjach przydadzą Ci się szelki do koszul?

Szelki do koszuli

Opaski do koszul to kolejny nieco zapomniany i jednocześnie bardzo praktyczny element odzieży. Nadal nie jest zbyt popularny, ale warto go poznać i zakupić. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na elegancji i nienagannym wyglądzie bez względu na okoliczności. Opaski do koszul sprawiają, że będą one zawsze prezentować się schludnie i stylowo, bez żadnych problemów i odstawania. Często wykorzystują je barmani i inne osoby noszące koszule bez marynarki.

Podwiązki do skarpet – kiedy się na nie zdecydować?

Podwiązki na ogół kojarzą się z damską częścią garderoby. Męskie podwiązki do skarpet mają właściwie tę samą rolę – tylko w przypadku kobiet podtrzymywane najczęściej są pończochy. Ich rolą jest podtrzymywanie skarpet w jednym miejscu i sprawienie, by nie mogły się rolować, zwijać i sprawiać problemów. To bardzo ważne w szczególnie oficjalnych i eleganckich stylizacjach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *