Szczecińscy przedsiębiorcy stawiają na faktoring – a Ty?

Faktoring fakturowy zapewnia szybki, wygodny i szybki przepływ gotówki i stanowi wyjątkową alternatywę dla tradycyjnego finansowania.

Ale czy wiesz, że faktoring ma dodatkowe korzyści? Wielu szczecińskich przedsiębiorców już się o tym przekonało! Kiedy współpracujesz z firmą faktoringową w celu uwzględnienia faktur, nie tylko pozwala to szybko płacić sprzedawcom i wierzycielom, ale także otwiera wiele innych korzyści dla Twojej firmy. Po rozmowie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Szczecina i korzystającymi z faktoringu wyróżniliśmy kilka największych korzyści, które mogą wzmocnić biznes na wiele sposobów.

Faktoring poprawia przepływy pieniężne i szybko buduje kapitał obrotowy bez ponoszenia zadłużenia

mikrofaktoringPonieważ nie jest to pożyczka, faktoring przez internet bądź tradycyjny może pomóc Ci uzyskać szybki dostęp do środków, których potrzebujesz, przy minimalnych wymaganiach kredytowych. W rezultacie można uzyskać kapitał obrotowy bez szkody dla kredytu, bez ponoszenia zadłużenia lub niekorzystnie wpływającego na rating kredytowy – a szczególnie wtedy gdy postawisz na tak zwany „cichy faktoring”.

W przeciwieństwie do tego, jeśli otrzymasz pożyczkę od małej firmy z banku lub innego źródła finansowania opartego na pożyczce, dług wpłynie na Twoją ocenę kredytową, co może utrudnić uzyskanie zgody na pożyczkę.

Ocena kredytowa – Faktoring może potencjalnie poprawić Twój kredyt

Ze względu na zwiększony przepływ środków pieniężnych wygenerowany przez faktoring, możesz potencjalnie poprawić swój ranking kredytowy i kredytowy.

Faktoring należności i natychmiastowe udostępnienie środków pieniężnych umożliwia lepszą spłatę innych firm, które przedłużyły kredyt. Ta praktyka pomaga utrzymać dobrą pozycję u innych wierzycieli.

Rozwiązanie podnoszące osobistą i biznesową ocenę kredytową sprowadza się przede wszystkim do opłacenia rachunków na czas lub wcześniej, a nie wykorzystania dostępnego kredytu. Jeśli będziesz konsekwentnie wykonywać te dwie rzeczy, twoja zdolność do uzyskania kredytu będzie się zwiększać. Robienie tych dwóch rzeczy w sposób ciągły zależy od niezawodnego przepływu środków pieniężnych, co stanowi główną korzyść z faktoringu dla należności.

Ten stały przepływ gotówki, zapewniany przez faktoring, pomaga płacić rachunki na czas lub wcześnie i zużywać mniej dostępnego kredytu, co z kolei poprawia kredyt i podnosi ocenę kredytową.

Faktoring poprawia twoją wiarygodność

Kiedy współpracujesz z firmą faktoringową płacenie rachunków na czas nie tylko poprawia Twój kredyt, ale także zwiększa twoją wiarygodność. Płacenie rachunków na czas utrzymuje dobrą pozycję w firmach, na których polegasz, w zakresie towarów i usług, których potrzebuje Twoja firma. Jeśli nie zapłacisz rachunków na czas, sprzedawcy i kontrahenci mogą zaprzestać przedłużania kredytu lub całkowicie zaprzestać prowadzenia interesów.

Program faktoringu pomaga zmniejszyć straty, oferując profesjonalne usługi w zakresie finansowym dla danej firmy. To rozwiązanie odsuwa z Twoich barków ciężar gromadzenia niezapłaconych faktur, dzięki czemu możesz skupić się na prowadzeniu firmy.

One thought on “Szczecińscy przedsiębiorcy stawiają na faktoring – a Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *