Praca w Szczecinie: technik laboratoryjny

Jeśli masz wykształcenie naukowe i chcesz wesprzeć analizy naukowe, badania, badania i rozwój, rozważ karierę jako technik laboratoryjny.

Naukowi technicy laboratoryjni wykonują prace, które pozwalają naukowcom skoncentrować się na bardziej złożonych procesach analitycznych w laboratorium i wykonywać je.

Będziesz uczestniczył w różnych badaniach laboratoryjnych w obszarach biologicznych, chemicznych, fizycznych i przyrodniczych. Praca w laboratorium może obejmować:

  • pobieranie próbek,
  • testowanie,
  • pomiary,
  • rejestrowanie i analizę wyników w ramach zespołu naukowego.

Twoim zadaniem jest zapewnienie niezbędnego wsparcia technicznego, aby laboratorium mogło skutecznie funkcjonować, przy jednoczesnym przestrzeganiu właściwych procedur i wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Twoja praca pomoże w rozwoju współczesnej medycyny i nauki. Odgrywa ważną rolę na początkowych etapach badań i rozwoju oraz w analizach i badaniach naukowych.

Rola nauczyciela laboratoryjnego jest podobna, chociaż praca ta ma miejsce w instytucjach edukacyjnych, gdzie ich zadaniem jest wspieranie nauczycieli przedmiotów ścisłych, wykładowców i studentów.

Obowiązki

Charakter pracy będzie zależeć od organizacji, w której pracujesz. Na przykład w dziale zdrowia środowiskowego możesz być zaangażowany w analizę próbek żywności w celu rozważenia ścigania i ochrony zdrowia publicznego, podczas gdy w branży wodnej twoje prace będą koncentrować się głównie na pobieraniu i analizie próbek wody.

Zazwyczaj jednak musisz:

-przeprowadzać testy laboratoryjne w celu uzyskania wiarygodnych i precyzyjnych danych wspierających badania naukowe
-dokładnie wykonywać rutynowe zadania i postępować zgodnie z surowymi metodologiami w celu przeprowadzania analiz
-przygotować próbki
-konstruować, utrzymywać i obsługiwać standardowy sprzęt laboratoryjny, na przykład wirówki,, urządzenia do pipetowania i mierniki pH
-utrzymywać sprzęt w czystości i utrzymywać w czystości oraz zapewnić bezpieczne usuwanie odpadów
-rejestrować, a czasem interpretować wyniki, aby przedstawić je starszym współpracownikom
-korzystać z komputerów i wykonywać obliczenia matematyczne w celu przygotowania wykresów
-upewnić się, że laboratorium jest dobrze zaopatrzone i zaopatrzone w zasoby oraz że wszystko jest jasno i poprawnie oznakowane
-być na bieżąco z postępami technicznymi, szczególnie tymi, które mogą zaoszczędzić czas i -poprawić niezawodność
-przeprowadzać wyszukiwania na zidentyfikowane tematy istotne dla badań
-przestrzegać i zapewnić ścisłe procedury bezpieczeństwa i kontrole bezpieczeństwa.

Duże firmy prywatne lub te, które specjalizują się w obszarach zaawansowanych technologii, zwykle płacą więcej. Tydzień roboczy trwa zwykle 37 godzin. Konieczne mogą być dodatkowe godziny, a praca w niektórych organizacjach, takich jak może wymagać zmian i dyżurów. Prace są często prowadzone w zespołach z naukowcami i innymi technikami. Zazwyczaj pracujesz w sterylnych laboratoriach, w których będziesz musiał nosić odzież ochronną, ale mogą zdarzać się okazjonalne wyjazdy w celu pobrania lub dostarczenia próbek lub wykonania pomiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *