Szczecinianie toną w długach! Jak może im pomóc konsolidacja kredytów?

Radzenie sobie z zadłużeniem może być frustrującym, emocjonalnie podatnym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy posiadasz wysokie salda na kartach kredytowych, stały dług z tytułu opieki medycznej, czy też hipotekę – twoje zobowiązania finansowe mogą wpływać na twoją zdolność do prowadzenia zrównoważonego życia.

Jeśli czujesz, że nie możesz sam spłacić swoich długów, możesz rozważyć opcję, która przyniosła ulgę setkom tysięcy innych Szczecinian: kredyt konsolidacyjny, rodzaj niezabezpieczonej pożyczki osobistej zwanej również refinansowaniem pożyczki.

Pożyczki te mogą być dużą pomocą dla pożyczkobiorców, którzy mają znaczące długi – ale wiążą się z ryzykiem. Ważne jest, aby zrozumieć wady i rozważyć wszystkie alternatywy przed podjęciem decyzji, czy kredyt konsolidacyjny zadłużenia jest właśnie dla Ciebie.

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Kredyt konsolidacyjny zadłużenia spłaca istniejące długi i łączy je w jeden rachunek miesięczny z nową stopą procentową. Celem jest zmniejszenie liczby rachunków, które należy śledzić i zmniejszenie całkowitej stopy procentowej zaległych zobowiązań.

Pożyczki te mogą być niezabezpieczone, co oznacza, że ​​są one gwarantowane tylko przez twoją obietnicę spłaty lub zabezpieczenia, co oznacza, że ​​są powiązane z aktywami fizycznymi – najczęściej z twoim domem, ale czasami z kontem emerytalnym, polisą na życie, samochodem lub innym cennym osobistym dobrem. Pożyczki niezabezpieczone mogą dotyczyć tylko niezabezpieczonych długów, takich jak karty kredytowe i rachunki medyczne. Przychody z pożyczek zabezpieczonych mogą być stosowane do szerszego zakresu zobowiązań, w tym kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych. Kredyty zabezpieczone konsolidacją zadłużenia mają zazwyczaj niższe stopy procentowe niż niezabezpieczone.

Kto oferuje kredyty konsolidacyjne?

Kilka różnych rodzajów instytucji finansowych oferuje kredyty konsolidacyjne:

Wyspecjalizowani pożyczkodawcy

Wielu dostawców pożyczek konsolidacyjnych zadłużenia jest wyspecjalizowanymi kredytodawcami (zwanymi również firmami finansowymi), którzy nie akceptują depozytów takich jak tradycyjne banki i unie kredytowe. Mogą spłacić starych wierzycieli bezpośrednio, a następnie wysłać miesięczny rachunek za saldo, lub wysłać czek lub bezpośredni depozyt na pełną kwotę.

Wymagania dotyczące historii kredytowej firmy finansowej mogą być mniej surowe niż w przypadku tradycyjnych banków. Jednak ich stawki mogą być wyższe dla kredytobiorców o średniej wartości. Limity kredytowe różnią się w zależności od firmy, ale od 25 000 do 35 000 zł jest powszechnym zasięgiem. Limity te rosną w górę wraz ze wzrostem konkurencji.

Banki

Banki wspólnotowe i krajowe, udzielają pożyczek konsolidacyjnych zabezpieczonych i niezabezpieczonych długiem kredytobiorcom z dobrym kredytem. Stawki różnią się znacznie w zależności od zdolności kredytowej kredytobiorcy i dominujących stóp procentowych, ale generalnie są o co najmniej 8% do 10% powyżej stopy głównej dla osób o najniższym dopuszczalnym wyniku kredytowym.

Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych: https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-chwilowek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *