Szczecin szaleje za produktami Apple, ale co gdy mikrofon w Iphone nie działa?

Kupowanie iPhone’a mogło być jednym z wielu życzeń, które odhaczyłeś z listy rzeczy do zrobienia, ale możliwe aż do tej pory nie wiedziałeś, że ten wymarzony sprzęt niesie też sporo problemów, które zmusiłyby cię do wysiłku! Niezależnie od modelu, który wybrałeś, ten gadżet firmy Apple ma pewne słabe punkty, których powinieneś się wystrzegać i pracować nad naprawą.

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi wciąż się zmagamy, jest brak działania mikrofonu. Wielu użytkowników zgłosiło, że w notatkach głosowych mikrofon wykonuje swoje zadanie. Jednak jeśli chodzi o nawiązywanie lub odbieranie połączenia, osoby po drugiej stronie mają problemy ze słyszeniem, nawet gdy włączony jest tryb głośnomówiący.

Brak wyrazistości głosu skutkujący skorzystaniem z różnych innych technik komunikowania się przez telefon jest powszechnym doświadczeniem wśród użytkowników iPhone’ów. Używając FaceTime lub po prostu odtwarzając nagrane audio za pomocą gadżetu, problem może pojawić się w dowolnym miejscu i czasie.

Spróbuj rozwiązać te problemy cierpliwie, jeśli nie poprzez serwis apple katowice to samodzielnie, a oto jak:

Aby upewnić się, że wystąpił problem, spróbuj nagrać swój głos za pomocą dyktafonu i sprawdź, czy wszystko jest porządku, czy nie (niski lub brak dźwięku). W razie potrzeby sprawdź poziom głośności telefonu iPhone i dostosowuj go. Możesz także spróbować wyczyścić otwór mikrofonu oraz głośników za pomocą szpilki do usuwania kurzu z otworów. Często proces ten ułatwia odzyskanie jakości dźwięku, która by Cię zadowoliła. Zachowaj jednak ostrożność, ponieważ jeśli nie jesteś delikatny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz uszkodzić telefon. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu, może to oznaczać problem ze sprzętem. Zawsze możesz odwiedzić certyfikowany mobilny warsztat naprawczy, ale wcześniej załatwiaj sprawy na swój własny sposób.

Jeśli podczas testowania urządzenia nie zbliżyłeś się do żadnego możliwego rozwiązania, odłącz wszystko, co było podłączone do gniazda słuchawkowego. Jeśli prowadzisz rozmowę i trzymasz telefon przy uchu, spróbuj mówić do mikrofonu, nie blokując go palcami lub ramieniem. W wielu przypadkach okazało się, że użytkownicy postępowali w ten sposób i narzekali, dopóki nie zrozumieli, że to z ich winy.

Często przyczyną bólu są osłony, futerały lub etui. Jeśli masz coś podobnego w telefonie, usuń to. Nagromadzony brud lub szczątki mogą siać spustoszenie w twoim skądinąd delikatnym gadżecie i będzie dziwne, jeśli się okaże, że działa on w taki sam sposób, jak przedtem, gdy zetrzesz brud uwięziony w pokrywach i etui.

Następnie spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Jest szansa, że z Twoim telefonem będzie wszystko w porządku po takim manewrze, ale jeśli nie, musisz zagłębić się w problem. Jeśli wszystko inne jest w porządku, wyczyść metalową osłonę mikrofonu. W wielu przypadkach sprawdź, czy gumowa nasadka głównego mikrofonu jest ustawiona we właściwej pozycji, czy nie. Jeśli tak nie jest, spróbuj rozwiązać problem. Jeśli jednak okaże się, że jest niesprawny lub całkowicie uszkodzony, wymień go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *