Szczecin oszalał na punkcie wnętrz w stylu glamour! Jak to się robi?

Niektóre osobowości ludzi mają po prostu błyszczeć – a w Szczecinie takich na pewno nie brakuje. Jeśli również jesteś jedną z nich to nie ma powodu, dla którego twoje wnętrza nie powinny robić tego samego! Efektowne wzory, charakteryzujące się dużą ilością blichtru, blasku i zapierającego dech połysku, są łatwe do stworzenia, jeśli wykonasz odpowiednie kroki. Oto, jak możesz to zrobić w sposób, który wydaje się być odpowiednio wyważony, a nie przepełniony, dzięki czemu wszystkie oczy trafiają dokładnie tam, gdzie chcesz.

Wnętrza glamour: odważne kolory i printy

Efektowne wnętrza mają duże znaczenie, a nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie tego to, niż dzięki odważnym kolorom i krzykliwym wzorom. Zacznij od wybrania koloru lub wzoru, który do Ciebie przemawia, i zbuduj wokół niego cały projekt.

Niezależnie od tego, jaki wygląd Cię zainspiruje, pamiętaj o regule 60-30-10 (przy korzystaniu z palety trójkolorowej zdobądź 60% pomieszczenia dominującym kolorem, 30% dodatkowym kolorem, a 10% pozostałym kolorem). Zazwyczaj zalecamy, aby dominującym kolorem był neutralny odcień, ale możesz go zmienić. Jeśli jednak wybierzesz odważny odcień, aby pokryć 60% powierzchni, dodaj neutralne akcenty w całej reszcie pomieszczenia, tworząc miejsca odpoczynku dla oczu.

Upewnij się, że wszelkie inne kolory użyte w projekcie uzupełniają odważny odcień. W razie potrzeby przejrzyj kółko kolorów, aby określić, które odcienie najlepiej ze sobą współgrają. Po wybraniu palety 2-3 odcieni, powtórz każdy z nich kilka razy w całym projekcie. Powtarzanie pomaga odważnym kolorom łatwiej się oswoić.

Baw się kształtem

Kształt to także świetny sposób na wciągnięcie dużej ilości osobowości do pokoju. Zamiast budować swój projekt wokół tych samych pudełkowych, prawie modularnych elementów mebli, z których korzystają wszyscy inni, upoluj kawałki o większym charakterze. Skoncentruj się na wyborze mebli, które są pełne eleganckich krzywych i mają wiele kątów, aby dodać wizualne zainteresowanie.

Oprócz mebli, miej oko otwarte na inne możliwości rozproszenia ciekawych kształtów w całym projekcie. Oprawy świetlne to świetny sposób na zrobienie tego, podobnie jak akcesoria i elementy dekoracyjne. Kuszące jest, aby pobawić się różnorodnymi kształtami i rozmiarami, ale ponownie proponujemy wybrać 2-3 i powtarzać je w różnych aplikacjach, nadając przestrzeni poczucie spójności.

Wprowadź dużo blasku

Blask jest koniecznością we wnętrzach glamour. Pamiętaj, aby uwzględnić go w swoim projekcie. Jeśli chodzi o to, jak to zrobić, możesz wybrać jedną z kilku taktyk. Pierwszą z nich jest wprowadzenie blasku za pomocą elementów oświetleniowych. Użyj metali, kryształów lub obu, aby stworzyć efekt wizualny. Jeśli wybierzesz tę ścieżkę, sugerujemy, aby oświetlenie było Twoim centralnym punktem. Zastanów się, czy nie zawiesić odważnej oprawy nad formalnym stołem, w przedpokoju lub nad łóżkiem.

Obecnie metale są niewiarygodnie modne i są kolejnym elementem, który można wykorzystać, aby łatwo dodać więcej blasku do swojego projektu.

Przeczytaj również: wnętrza glamour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *