Szczecin na zakupach: na co zwrócić uwagę przy zakupie złotej biżuterii?

Oczywistym jest, że jedną z najmądrzejszych inwestycji w branży jubilerskiej jest złoto. Złoto emanuje luksusem i klasą i oznacza stabilność finansową. Złoto to pieniądz.

Ponieważ prawdziwą wartość pieniądza wspiera złoto, ten szlachetny metal jest poszukiwany w dowolnym miejscu na świecie. Przy inflacji i nieprzewidywalnych wzrostach i spadkach na rynkach złoto stanowi solidną ochronę przed tymi niepewnościami.

Przy tak dużej stawce wiedza o tym, jak kupić złoto, ma kluczowe znaczenie przed zakupem. W tym kompleksowym przewodniku szczegółowo opisujemy wszystko, co musisz wiedzieć o złocie przed jego zakupem.

Poznaj poziomy czystości złota!

24-karatowe złoto jest w 100% czyste. W każdym stopie złota są 24 jednostki, które nazywamy „karatami”. Kiedy kupujesz złoto, które ma 24 karaty, oznacza to, że masz w 100% czyste, niezafałszowane złoto, które równa się czystym, nieskażonym pieniądzom w kieszeni.

Z racji proporcji, jeśli 24-karatowe złoto jest w 100% czyste, 10-karatowe złoto ma 41,7% czystości (matematycznie wyrażone jako 10/24 = 41,7%).

Ogólna zasada brzmi: wartość złota jest proporcjonalna do jego czystości – im czystsze złoto, tym wyższa wartość.

Ale:

To nie znaczy, że zawsze będziesz musiał dążyć do wyższego poziomu czystości, kiedy chcesz kupić złoto. Rozważ te dwa ważne wyjątki:

Cel: do czego służy?

Czyste złoto jest bardzo miękkie i łatwo ulega uszkodzeniu. Jeśli zamierzasz go nosić codziennie, wybierz produkty o niższej ilości karatów, co możesz sprawdzić patrząc na – znajdziesz tam informacje o 10, 12 i 14 karatów. Biżuteria o niskiej zawartości karatów jest wykonana ze złota i innych metali, które wzmacniają stop.

Do pierścionków i bransolet narażonych na tarcie o twarde powierzchnie najlepiej jest kupić 10 i 12 karatowe elementy.

Na naszyjniki i kolczyki, które są bardziej chronione przed uderzeniami, nadaje się 14 – 18 karatów. Elementy biżuterii w przedziale od 18-24 karatów są najlepsze na specjalne okazje, przyjęcia i uroczystości z dwóch powodów: po pierwsze, twoje złoto jest rzadko używane, a kiedy z nich korzystasz, obchodzisz się z nimi ostrożnie – unikając niepotrzebnych uszkodzeń. Po drugie, przechodzisz do skromnego przechwalania się swoją elegancją i bogactwem.

Oprócz celu biżuterii należy również wziąć pod uwagę inne specjalne okoliczności.

Biżuteria złota może zawierać metale inne niż złoto. Jednym z najczęstszych metali mieszanych w złotym stopie jest nikiel. To sprawia, że ​​biżuteria jest silniejsza, ale jest to problem dla osób z alergią na nikiel.

Jeśli jesteś uczulony na nikiel, lepiej wybrać biżuterię z wyższym procentem zawartości złota. Zalecana jest czystość 18 karatów.

Oceń jakość swojego złota

Nie wszystko, co się świeci, to złoto – dosłownie!

To, że twoja biżuteria wygląda na zrobioną ze złota, nie oznacza, że ​​tak naprawdę jest. Niewiele jest wykwintnych sztuk złotej biżuterii wykonanej z 24-karatowego litego złota (100% czystego złota). Ale jest to to, co nazywamy biżuterią wypełnioną złotem i pozłacaną, a jeśli chcesz kupić złoto, musisz znać różnicę.

Jeżeli będziesz chciał zająć się na poważnie branżą jubilerską zachęcamy Ci do zapoznania się z ofertą firmy ArtComp z Płocka. W ofercie firmy znajdziesz bowiem kompleksową pomoc z zakresu jakim są metki jubilerskie oraz specjalne etykiety z folii błyszczącej.

Strona internetowa: https://artcomp.pl
Email: biuro@artcomp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *